Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION»Minister Zieliński przekazał ważne promesy

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Minister Zieliński przekazał ważne promesy

Kielce / 27 lutego 2019 / Tekst

Promesy o wartości 53 milionów złotych na usunięcie skutków klęsk żywiołowych wręczył świętokrzyskim samorządom wiceminister Jarosław Zieliński, sekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Ministerialna pomoc została przeznaczona będzie na 160 zadań realizowanych przez 46 jednostek samorządu terytorialnego w naszym województwie. Łącznie zostanie odbudowanych ok. 117 km dróg powiatowych i gminnych, jak również 2 mosty. – To jedna z największych kwot promes jakie zostały przyznane poszczególnym województwom. To oznacza, że to tutaj są ogromne zniszczenia spowodowane przez siły natury, ale z drugiej strony świadczy to o dobrym przygotowaniu i odpowiednim rozpoznaniu potrzeb przez samorządy. Za to dziękuję samorządowcom, którzy przygotowali wnioski. Świadczy to także o dobrej pracy wojewody i urzędników Urzędu Wojewódzkiego – tłumaczył Jarosław Zieliński.

Ze wsparcia MSWiA skorzystał m.in. powiat starachowicki. Wartość promesy, którą odebrał Dariusz Dąbrowski, wicestarosta powiatu to ponad 3,2 miliona złotych. – Występowaliśmy o promesę na remont dróg powiatowych uszkodzonych w trakcie powodzi i nawalnych opadów w gminie Pawłów. Chodzi o drogi o łącznej długości prawie 6,5 kilometra. Zostały one rozmyte przez duże opady. W tym rejonie drogi są często położone w wąwozach, co sprzyja powstawaniu niekorzystnych skutków – wyjaśniał Dariusz Dąbrowski.

Z kolei gmina Bieliny otrzymała promesę o wartości ponad 1,5 miliona złotych. – My realizujemy już usuwanie skutków nawalnego deszczu w naszej gminie. Niektóre zadania jednak czekają, ale dziś dostajemy duże wsparcie. Jest to 80% kosztów realizacji zadań. Chcemy przeprowadzić modernizację czterech odcinków dróg. Zostałyby nam jeszcze trzy niewielkie odcinki – informuje Sławomir Kopacz, wójt Bielin.

Z 53 milionów złotych ponad 15,5 miliona zostanie przeznaczonych na drogi powiatowe, zaś ponad 37 milionów na drogi gminne. Ponadto 7 jednostek samorządu terytorialnego otrzymało promesy przeznaczone na realizację zadań związanych z zabezpieczeniem dna wąwozów lessowych w kwocie prawie 4 milionów.

W uroczystym przekazaniu promes wzięli udział także świętokrzyscy parlamentarzyści oraz Bartłomiej Dorywalski, wicewojewoda świętokrzyski.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

NA ŻYWO ul. Sienkiewicza

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna