Lotto extra pensja

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION»Minister o sytuacji w Świętokrzyskiem

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl

WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Minister o sytuacji w Świętokrzyskiem

Kielce / 15 maja 2019 / Tekst

– Wyższe dochody mogą zapewnić jedynie wysoko wartościowe inwestycje – mówiła minister Jadwiga Emilewicz, odnosząc się do informacji na temat niskich zarobków w województwie świętokrzyskim. Szefowa resortu przedsiębiorczości i technologii przebywała dziś z wizytą w Kielcach.

Swój pobyt minister rozpoczęła od spotkania ze świętokrzyskimi przedsiębiorcami. – Omawialiśmy szereg propozycji zmian wprowadzanych przez rząd w zakresie ułatwień dla firm – tłumaczył organizator wydarzenia, poseł Michał Cieślak.

Minister Jadwiga Emilewicz, podczas specjalnej konferencji prasowej, odniosła się do danych wskazujących na to, że województwo świętokrzyskie pod względem dochodów znajduje się na ostatnim miejscu. – Wyższe dochody są możliwe tylko wtedy, jeżeli lokują się na danym terenie wysokowartościowe inwestycje, które tworzą większą wartość dodaną. Przypomnę, że w ubiegłym roku premier Mateusz Morawiecki zdecydował, że kampus Głównego Urzędu Miar powstanie w Kiecach. To jest infrastruktura mogąca się przyczynić do powstania wysokodochodowych miejsc pracy. Województwo świętokrzyskie to dobra Politechnika, która może stanowić znakomitą podstawę do poprawy sytuacji, ale również coraz lepsza infrastruktura drogowa. Jestem dobrej myśli, bo dla inwestorów Warszawa, Gdańsk, czy Kraków są już zbyt ciasne i tu pojawia się szansa dla waszego województwa – uważa minister Jadwiga Emilewicz.

Szefowa resortu zaprezentowała również dane dotyczące PKB. – GUS podaje, że wyniesie ono 4,6 procenta. To znaczy, że jesteśmy jedną z najszybciej rozwijających się gospodarek w Unii Europejskiej. Niestety, województwo świętokrzyskie na mapie gospodarczej Polski nie jest w szpicy. Zmiana wymaga dużej pracy, aby zachęcić inwestorów. Mogą one być skuteczne jedynie ze wsparciem rządu – zauważyła.

Minister Emilewicz poparła także posła Michała Cieślaka w wyborach do Parlamentu Europejskiego, zwracając uwagę na to, że zdecydowana większość prawa powstaje dziś w Brukseli.

ZOSTAW KOMENTARZ