Lotto extra pensja

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION»Miliony na zieloną energię w Kazimierzy Wielkiej

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl

WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Miliony na zieloną energię w Kazimierzy Wielkiej

Kielce / 20 lutego 2019 / Tekst

Prawie 8 milionów złotych otrzyma powiat kazimierski na wytwarzanie i dystrybucję energii elektrycznej i cieplnej ze źródeł odnawialnych. Był to jedyny projekt jaki wpłynął na konkurs związany z zieloną energią.

Projekt realizowany będzie w Zespole Szkół Rolniczych w Cudzynowicach, Zespole Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych w Kazimierzy Wielkiej, Centrum Administracyjnym Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Kazimierzy Wielkiej oraz Kazimierskim Ośrodku Sportowym. – Jeśli chodzi o energię elektryczną to z tych środków zbudowane zostaną instalacje fotowoltaiczne, a w zakresie energii cieplnej będzie przeprowadzona modernizacja odwiertu, w którym popłynie gorąca woda dla placówek oświatowych i opiekuńczych, a w przyszłości również dla powstającego sanatorium w Kazimierzy Wielkiej – tłumaczył Marek Jońca, członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego.

Wartość przedsięwzięcia to ponad 12,5 miliona złotych. Obejmuje on wykonanie rurociągów, odwiertów, modernizację kotłowni i instalacji centralnego ogrzewania oraz zamontowanie na dachach wymienionych budynków paneli fotowoltaicznych.

ZOSTAW KOMENTARZ