Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION»Miliony na zieloną energię w Kazimierzy Wielkiej

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Miliony na zieloną energię w Kazimierzy Wielkiej

Kielce / 20 lutego 2019 / Tekst

Prawie 8 milionów złotych otrzyma powiat kazimierski na wytwarzanie i dystrybucję energii elektrycznej i cieplnej ze źródeł odnawialnych. Był to jedyny projekt jaki wpłynął na konkurs związany z zieloną energią.

Projekt realizowany będzie w Zespole Szkół Rolniczych w Cudzynowicach, Zespole Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych w Kazimierzy Wielkiej, Centrum Administracyjnym Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Kazimierzy Wielkiej oraz Kazimierskim Ośrodku Sportowym. – Jeśli chodzi o energię elektryczną to z tych środków zbudowane zostaną instalacje fotowoltaiczne, a w zakresie energii cieplnej będzie przeprowadzona modernizacja odwiertu, w którym popłynie gorąca woda dla placówek oświatowych i opiekuńczych, a w przyszłości również dla powstającego sanatorium w Kazimierzy Wielkiej – tłumaczył Marek Jońca, członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego.

Wartość przedsięwzięcia to ponad 12,5 miliona złotych. Obejmuje on wykonanie rurociągów, odwiertów, modernizację kotłowni i instalacji centralnego ogrzewania oraz zamontowanie na dachach wymienionych budynków paneli fotowoltaicznych.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

NA ŻYWO ul. Sienkiewicza

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna