online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION»Miliony na naprawę dróg
online button
online button

WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Miliony na naprawę dróg

Świętokrzyskie / 11 lipca 2017 / Tekst
Miliony na naprawę dróg fot. kielce.uw.gov.pl

Bez mała 12,5 miliona złotych na remont świętokrzyskich dróg. Taką kwotę ministerstwo spraw wewnętrznych i administracji podzieliło na 64 dotacje dla gmin i powiatów. Samorządy wydadzą pozyskane pieniądze na przebudowę czy naprawę tych szlaków komunikacyjnych, które zniszczone zostały w wyniku obfitych deszczy.

W ramach tej transzy funduszy wyremontowanych zostanie około 60 kilometrów lokalnych dróg, między innymi w okolicach Buska Zdroju, Sandomierza czy Staszowa. - To ważne zadania dla samorządów. One na te pieniądze czekają ponieważ dofinansowania w tym przypadku wynoszą 80 procent a pozostała część stanowi wkład własny. To korzystne dla gmin i powiatów. Cieszy fakt, że kolejne pieniądze na remonty dróg możemy przekazać samorządom - mówi wojewoda Agata Wojtyszek.

Jedna z dotacji trafiła także do gminy Morawica. Jak mówi burmistrz Marian Buras, uzyskane 445 tysięcy dołożone zostaną do remontu ulicy Dębowej w Bilczy. - To ulica, która ma nawierzchnię asfaltową, ale mocno uszkodzoną. Ta droga funkcjonuje prawie 20 lat i jest niestety położona w terenie podmokłym więc te uszkodzenia powiększają się z roku na rok. Już ogłosiliśmy przetarg na to zadanie, bo podejrzewaliśmy, że te środki się pojawią – mówi burmistrz z Morawicy.

W tym roku dofinansowanie uzyskało 140 z 334 świętokrzyskich zadań z zakresu naprawy zniszczonych przez deszcze dróg. Kolejne inwestycje uzyskają ministerialne dodatki, jeśli po przetargach na bieżące prace pozostaną oszczędności.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

Jeden procent

banner edukacja ekonomiczna