Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION»Miliony dla OSP. Druhowie kupią nowy sprzęt

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl

bobik 750x200

WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Miliony dla OSP. Druhowie kupią nowy sprzęt

Świętokrzyskie / 19 lutego 2018 / Tekst
Miliony dla OSP. Druhowie kupią nowy sprzęt fot. kielce.uw.gov.pl

5,5 miliona złotych to kwota jaka trafi do świętokrzyskich Ochotniczych Straży Pożarnych w ramach programu „Fundusze Sprawiedliwości”. Właśnie ruszył nabór wniosków, które druhom pozwolą uzyskać dofinansowania. Dodatkowe pieniądze, którymi dysponuje Ministerstwo Sprawiedliwości wydane będą na nowy sprzęt wykorzystywany na przykład podczas akcji ratowniczych.

Ochotnicze Straże Pożarne zapewniają istotne wsparcie w kryzysowych sytuacjach. Zdarza się, że jednostki OSP jako pierwsze docierają na miejsce wypadku czy pożaru. Ministerialne fundusze mają podnieść efektywność niesionej pomocy. - Chcemy, aby z tych pieniędzy poszczególne jednostki mogły nabyć specjalne torby ratownictwa zawierające najnowocześniejszy na obecną chwilę sprzęt służący do ratowania zdrowia i życia. Chcemy także, by była możliwość zakupu nożyc hydraulicznych niezbędnych do cięcia pojazdów, z których po wypadku trzeba wydobyć ofiary wypadków – mówił w Kielcach minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.

Specjalistą odpowiedzialnym za wnioski i kontakt ze strażakami jest Mariusz Gosek, dyrektor biura ministra Ziobry. - Do województwa przekazano 5,5 miliona złotych. W skali kraju to aż 100 milionów. W regionie świętokrzyskim mamy ponad 890 Ochotniczych Straży Pożarnych – wyliczał Mariusz Gosek. - Chcemy dotrzeć nawet do tych najmniejszych jednostek. Program nie ma loga politycznego. Ma on służyć tym strażom, które nie do końca były doposażone. Sprzęt jest potrzebny, co udowodniła także pilotażowa edycja na terenie województwa małopolskiego – mówił.

OSP w ramach programu „Fundusz Sprawiedliwości dla świętokrzyskich Ochotniczych Straży Pożarnych” mają 2 tygodnie na złożenie wniosku o dofinansowanie.

ZOSTAW KOMENTARZ