Lotto extra pensja

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION»Milionowe inwestycje w szpitalu przy Prostej

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl

WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Milionowe inwestycje w szpitalu przy Prostej

Kielce / 07 marca 2019 / Tekst

Świętokrzyskie Centrum Matki i Noworodka w Kielcach przygotowuje się do rozbudowy. Planowana jest kapitalna przebudowa bloku porodowo-operacyjnego. W skład nowego bloku będą wchodziły dwie sale do cesarskich cięć oraz cztery sale do porodów rodzinnych.

– Blok, który obecnie posiadamy powstał w latach osiemdziesiątych, oczywiście były tam prowadzone różne kosmetyczne remonty, jednak na ten moment potrzebna jest gruntowna przebudowa, aby spełniał wymogi XXI wieku – tłumaczy Rafał Szpak, dyrektor lecznicy. – Nowy blok porodowo-operacyjny będzie stanowił cały logiczny ciąg, tak aby kobieta, która będzie rodzić miała zapewnione wszelkie dostępne udogodnienia, zarówno dotyczące łagodzenia bólu porodowego jak i bezpieczeństwa.

W skład bloku będą wchodzić dwie sale do cesarskich cięć, do tej pory była tylko jedna taka sala. Po modernizacji powstaną także nowe sale do porodów rodzinnych w sumie do dyspozycji pacjentek będą cztery takie sale. W szpitalu przy ul. Prostej coraz więcej pań decyduje się na poród, z osobą towarzyszącą. W 2018 roku z 1650 porodów, ponad połowa odbyła się właśnie w ten sposób.

Szacowany koszt modernizacji lecznicy to ponad 6 milionów złotych. Szpital chce uzyskać dofinansowanie ze środków unijnych. Prace rozpoczną się w drugiej połowie roku.

ZOSTAW KOMENTARZ