Na antenie: Letnie Studio eMki
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION»Międzykontynentalna harcerska współpraca. Trwają rozmowy

Na antenie: Letnie Studio eMki
online button
online button

WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Międzykontynentalna harcerska współpraca. Trwają rozmowy

Świętokrzyskie / 10 sierpnia 2017 / Tekst
fot. materiały biura kieleckiej ZHP fot. materiały biura kieleckiej ZHP

Czy ZHP będzie współpracował ze skautami z Kolumbii? O tym rozmawiają władze naszego harcerstwa z Naczelnikiem Skautów Kolumbii Samuelem Castillo Berrio, który gości w naszym regionie. Ewentualna współpraca mogłaby obejmować wymianę młodzieży pomiędzy dwoma krajami. Na razie czekamy na efektów rozmów.

W spotkaniu uczestniczył skarbnik ZHP hm. Paweł Chmielewski, hm. Tomasz Rejmer, komendant Chorągwi Kieleckiej ZHP oraz hm. Aleksandra Polesek, szef zespołu ds. Ameryki Południowej przy Głównej Kwaterze ZHP. Gość zza granicy odwiedził siedzibę świętokrzyskich harcerzy przy ulicy Pańskiej. Naczelnik Samuel Castillo Berrio zobaczył także „Bazę Dziecięcą” w Daleszycach. To miejsce stworzone przy współpracy tamtejszego samorządu z harcerzami. W zbudowanym obozowisku obywają się różne wakacyjne zajęcia dla dzieci i młodzieży.

Ostatnim punktem na mapie wycieczki po najbliższej okolicy był Park Etnograficzny w Tokarni. Warto wspomnieć, że nasi harcerze przygotowują właśnie 5. Zlot Kadry ZHP, który rozpocznie się 18 sierpnia w podkieleckim skansenie.

- Główna kwatera ZHP wybrała nas na organizatora imprezy na podstawie dobrej współpracy przy Wędrowniczej Warcie. Uznano, że mamy potencjał, możliwości i odpowiednią kadrę. Współpraca dobrze się układa także z urzędem marszałkowskim, który zgodził się na to, by impreza odbyła się w skansenie. To miejsce jest wpisane do rejestru zabytków, więc musimy spełnić pewne wymagania. Co ważne, nasz pomysł spodobał się wielu instruktorom, by w takiej przestrzeni taki zlot zorganizować - mówi harcmistrz Tomasz Rejmer, komendant kieleckiej ZHP.

Zlot Kadry ZHP to ogólnopolska impreza, która odbywa się co dwa lata. W tym roku uczestniczyć w niej będzie 300 instruktorów.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna