Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION»"Medale 100-lecia Odzyskania Niepodległości" dla zasłużonych w regionie

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

"Medale 100-lecia Odzyskania Niepodległości" dla zasłużonych w regionie

Kielce / 15 listopada 2018 / Tekst

Pięćdziesiąt osób zasłużonych dla regionu świętokrzyskiego otrzymało okolicznościowe „Medale 100-lecia Odzyskania Niepodległości” nadane przez premiera Mateusza Morawieckiego. Wśród nich są działacze społeczni, księża, nauczyciele, czy historycy. Odznaki wręczyli w Urzędzie Wojewódzkim w Kielcach wojewoda Agata Wojtyszek i wicewojewoda Andrzej Bętkowski.

 

- To odznaczenia, które premier przygotował na stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Medal dedykowany jest osobom, które w jakiś szczególny sposób wyróżniły się w kultywowaniu historii, tradycji i kultury naszego narodu, ale też ludziom, którzy bezpośrednio walczyli o naszą niepodległość. Ten piękny medal trafił dziś do 50 osób z naszego województwa – mówiła wojewoda.

Podczas uroczystości wręczone zostały także pamiątkowe „Medale na Stulecie Niepodległości” Wojewody Świętokrzyskiego. Trafiły one do Andrzeja Jankowskiego, Klasztoru Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej - Sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego, Chorągwi Kieleckiej ZHP, Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Kielcach oraz NSZZ „Solidarność” Regionu Świętokrzyskiego.

Uroczystość uświetnił występ Zespołu Wokalnego Chóru „Portamento” z Młodzieżowego Domu Kultury w Starachowicach pod kierunkiem Bożeny Magdaleny Mrózek przy akompaniamencie Piotra Mrózka.

 

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

Na żywo

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna