Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
lotto082020

REGION

Mariusz Gosek weźmie mandat posła. Czy trafi do ministerstwa sprawiedliwości?

poniedziałek, 27 stycznia 2020 18:10 / Autor: Michał Łosiak
Michał Łosiak

To już pewne – Mariusz Gosek, obecny członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego obejmie mandat posła na Sejm. Polityk jest bliskim współpracownikiem ministra Zbigniewa Ziobry.  Czy trafi również do resortu sprawiedliwości?

Już 1 lutego ma dojść do Brexitu, czyli do formalnego wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Oznacza to, że mandaty poselskie utracą brytyjscy europosłowie. Na ich miejsce do Parlamentu Europejskiego trafi m.in. Dominik Tarczyński, za którego z kolei posłem na Sejm zostanie członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego Mariusz Gosek. – Podjąłem taką decyzję z oczywistych powodów. Kandydowałem po to, żeby zostać zweryfikowany przez wyborców. To mieszkańcy regionu podpisali ze mną umowę o pracę i zdecydowali o tym, że powinienem przenieść się na Wiejską. Nie ukrywam, że były pewne dylematy, chociażby ze względu na szereg zadań na moim obecnym miejscu pracy. Odbyłem także kilka rozmów z ministrem Zbigniewem Ziobrą – tłumaczy decyzję o przyjęciu mandatu posła Mariusz Gosek.

Okazuje się jednak, że może nie być to jedyna zawodowa zmiana u polityka Solidarnej Polski. Niewykluczone, że działacz, blisko związany ze Zbigniewem Ziobrą, trafi do resortu sprawiedliwości. – Będę w bliskim otoczeniu ministra. Nie chciałbym jednak ujawniać szczegółów, bo rozmowy w dalszym ciągu się toczą. Tu nie chodzi o moje osobiste ambicje, ale może to być także prestiż dla województwa świętokrzyskiego i przełożyć się na realizację konkretnych zadań – dodaje przyszły poseł PiS.

Nowy numer!
40/2020 40/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO