Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION»[Mama 4+] Ponad 850 wniosków

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl

bobik 750x200

WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

[Mama 4+] Ponad 850 wniosków

Kielce / 07 marca 2019 / Tekst

Ponad 3300 osób z województwa świętokrzyskiego jest uprawnionych do skorzystania z programu „Mama 4+”. Do tej pory wniosek złożyło 858 osób, w tym jeden mężczyzna.

Program jest rodzicielskim świadczeniem uzupełniającym.  – Przeznaczony jest on dla kobiet, które urodziły i wychowały przynajmniej czworo dzieci. Skierowany jest również do mężczyzn, w przypadku kiedy matka dziecka zmarła, porzuciła lub zaprzestała wychowywania dzieci – tłumaczy Marcin Pawłowski, wicedyrektor Kieleckiego Oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Warunkiem uzyskania świadczeń w ramach programu jest osiągnięcie wieku emerytalnego oraz złożenie odpowiedniego wniosku oraz oświadczenie o stanie sytuacji rodzinnej i majątkowej. – Świadczenie przysługuje od daty przyznania decyzji – dodaje wicedyrektor ZUS w Kielcach.

Do tej pory wniosek złożyło 858 osób, w tym jeden mężczyzna. Najwięcej wnioskodawców znajduje się w przedziale wiekowym od 60 do 69 lat, a około 15 w przedziale od 80 do 88 lat.  Beneficjent programu otrzyma prawo do minimalnej emerytury. Świadczenie przysługuje od daty przyznania decyzji.

ZOSTAW KOMENTARZ