Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION»[Mama 4+] Ponad 850 wniosków

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

[Mama 4+] Ponad 850 wniosków

Kielce / 07 marca 2019 / Tekst

Ponad 3300 osób z województwa świętokrzyskiego jest uprawnionych do skorzystania z programu „Mama 4+”. Do tej pory wniosek złożyło 858 osób, w tym jeden mężczyzna.

Program jest rodzicielskim świadczeniem uzupełniającym.  – Przeznaczony jest on dla kobiet, które urodziły i wychowały przynajmniej czworo dzieci. Skierowany jest również do mężczyzn, w przypadku kiedy matka dziecka zmarła, porzuciła lub zaprzestała wychowywania dzieci – tłumaczy Marcin Pawłowski, wicedyrektor Kieleckiego Oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Warunkiem uzyskania świadczeń w ramach programu jest osiągnięcie wieku emerytalnego oraz złożenie odpowiedniego wniosku oraz oświadczenie o stanie sytuacji rodzinnej i majątkowej. – Świadczenie przysługuje od daty przyznania decyzji – dodaje wicedyrektor ZUS w Kielcach.

Do tej pory wniosek złożyło 858 osób, w tym jeden mężczyzna. Najwięcej wnioskodawców znajduje się w przedziale wiekowym od 60 do 69 lat, a około 15 w przedziale od 80 do 88 lat.  Beneficjent programu otrzyma prawo do minimalnej emerytury. Świadczenie przysługuje od daty przyznania decyzji.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

NA ŻYWO ul. Sienkiewicza

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna