Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION»Mali mieszkańcy Buska biorą udział w ogólnopolskim projekcie

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl

bobik 750x200

WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Mali mieszkańcy Buska biorą udział w ogólnopolskim projekcie

11 września 2019 / Tekst

Ponad stu uczniów ze szkół z gminy Busko-Zdrój bierze udział w ogólnopolskim projekcie "Małe Miasto". Dzieci w wieku od 8 do 12 lat zdobywają praktyczną wiedzę na temat różnych zawodów, a także uczą się zarabiać, oszczędzać oraz wydawać pieniądze.

Dzieci zarabiają tak zwane "buskaty," wydrukowane specjalnie dla potrzeb projektu. Zarobione "pieniądze" mogą później wydać lub pomnożyć, odkładając na lokacie w banku. Na koniec projektu  można je wydać w "Sklepie marzeń". Na terenie Małego Miasta funkcjonuje także Małomiasteczkowy Urząd Skarbowy, do którego obowiązkowo każdy uczestnik codziennie odprowadza „podatki”. Te środki zostaną przeznaczone na zakup różnych dóbr materialnych dla miasta Buska. Na ten cel w projekcie przeznaczono kwotę inwestycyjną - 10 tysięcy złotych.

Zajęcia odbywają się w Buskim Samorządowym Centrum Kultury. – To bardzo potrzebna akcja, która pomoże zrozumieć dzieciom czym jest zarabianie pieniędzy lub  odprowadzanie podatków. Są to lekcje ekonomii przez zabawę, uczymy młodych ludzi wejścia w dorosłe życie – podkreślił Robert Dąbal, dyrektor Buskiego Samorządowego Centrum Kultury.

Przedsięwzięcie  zostało zorganizowane przez fundację Nowa Przestrzeń Sztuki we współpracy z Gminą Busko-Zdrój oraz Buskim Samorządowym Centrum Kultury . Do współpracy przy projekcie włączyły się między innymi Bank PKO BP, Zakłady Porcelany Ćmielów i Chodzież SA, PSP Mrówka oraz Manufaktura Karmelu.

ZOSTAW KOMENTARZ