online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION»Małe kluby z ministerialnym wsparciem
online button
online button

WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Małe kluby z ministerialnym wsparciem

Świętokrzyskie / 07 listopada 2016 / Tekst

51 klubów świętokrzyskich klubów sportowych skorzystało z wsparcia w ramach programu „KLUB” realizowanego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Co udało się osiągnąć dzięki tym pieniądzom?

24 miliony złotych w całej Polsce, a 600 tysięcy złotych w województwie świętokrzyskim. Tyle pieniędzy popłynęło do klubów sportowych dzięki ministerialnemu programowi „KLUB”. – Jest on kierowany do klubów sportowych małych i średnich. Pieniądze mogą być wydawane zarówno na dokupienie sprzętu sportowego czy organizację obozów sportowych, ale mogą być również przeznaczone na wynagrodzenia dla pracy trenerskiej – wyjaśniła Agata Wojtyszek, wojewoda świętokrzyski.

Wsparcie finansowe wysoko cenią sobie przede wszystkim beneficjenci i ich podopieczni. – Dzięki tym pieniądzom dofinansowaliśmy trenerów i obóz sportowy w Augustowie dla grupy ponad 40 dziewcząt. Ważne jest też o to, że na takim obozie dziewczynki się integrują – powiedziała w rozmowie z naszym reporterem Izabela Klusek, prezes UKS Olimpia Końskie. - Dzięki dofinansowaniu możemy rozwijać się w sporcie. Mamy nadzieję, że kiedyś będziemy w reprezentacji. Mogłyśmy zrealizować swoje marzenia i zarazem bawić się, bo sport to też nasza pasja powiedziała Natalia, piłkarka ręczna z Końskich. Wszyscy są zgodni co do tego, że małe kluby i najmłodszych sportowców trzeba wspierać od początku kariery, a korzyści płynące z uprawiania sportu mierzy się nie tylko ilością zdobytych medali. - Oprócz umiejętności sportowych uczy się dzieci kompetencji, które są przydatne również później, w dorosłym życiu – zauważyła Wojtyszek.

Jak poinformowała wojewoda, program będzie kontynuowany. Zgodnie z planami Ministerstwa Sportu i Turystyki, w drugiej jego edycji do klubów popłynie 30 milionów złotych.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna