Na antenie: eM na Dzień Dobry!
Mateusz Żelazny
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION»Małe kluby z ministerialnym wsparciem

Na antenie: eM na Dzień Dobry!
Mateusz Żelazny
online button
online button

WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Małe kluby z ministerialnym wsparciem

Świętokrzyskie / 07 listopada 2016 / Tekst

51 klubów świętokrzyskich klubów sportowych skorzystało z wsparcia w ramach programu „KLUB” realizowanego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Co udało się osiągnąć dzięki tym pieniądzom?

24 miliony złotych w całej Polsce, a 600 tysięcy złotych w województwie świętokrzyskim. Tyle pieniędzy popłynęło do klubów sportowych dzięki ministerialnemu programowi „KLUB”. – Jest on kierowany do klubów sportowych małych i średnich. Pieniądze mogą być wydawane zarówno na dokupienie sprzętu sportowego czy organizację obozów sportowych, ale mogą być również przeznaczone na wynagrodzenia dla pracy trenerskiej – wyjaśniła Agata Wojtyszek, wojewoda świętokrzyski.

Wsparcie finansowe wysoko cenią sobie przede wszystkim beneficjenci i ich podopieczni. – Dzięki tym pieniądzom dofinansowaliśmy trenerów i obóz sportowy w Augustowie dla grupy ponad 40 dziewcząt. Ważne jest też o to, że na takim obozie dziewczynki się integrują – powiedziała w rozmowie z naszym reporterem Izabela Klusek, prezes UKS Olimpia Końskie. - Dzięki dofinansowaniu możemy rozwijać się w sporcie. Mamy nadzieję, że kiedyś będziemy w reprezentacji. Mogłyśmy zrealizować swoje marzenia i zarazem bawić się, bo sport to też nasza pasja powiedziała Natalia, piłkarka ręczna z Końskich. Wszyscy są zgodni co do tego, że małe kluby i najmłodszych sportowców trzeba wspierać od początku kariery, a korzyści płynące z uprawiania sportu mierzy się nie tylko ilością zdobytych medali. - Oprócz umiejętności sportowych uczy się dzieci kompetencji, które są przydatne również później, w dorosłym życiu – zauważyła Wojtyszek.

Jak poinformowała wojewoda, program będzie kontynuowany. Zgodnie z planami Ministerstwa Sportu i Turystyki, w drugiej jego edycji do klubów popłynie 30 milionów złotych.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

Jeden procent

banner edukacja ekonomiczna