Lotto extra pensja

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION»Lekarze z Rosji szkolą się w ŚCO. To kolejny krok do powstania w Kielcach szkoły chirurgii małoinwazyjnej

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl

WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Lekarze z Rosji szkolą się w ŚCO. To kolejny krok do powstania w Kielcach szkoły chirurgii małoinwazyjnej

Kielce / 23 listopada 2019 / Tekst

Lekarze z Rosji szkolą się w Świętokrzyskim Centrum Onkologii pod kątem małoinwazyjnych zabiegów laparoskopowych. To juz kolejne szkolenie zagranicznych specjalistów w kieleckiej lecznicy. Docelowo świętokrzyska onkologia chce stworzyć w stolicy regionu szkołę chirurgii małoinwazyjnej.

– Dzielimy się swoją wiedzą i wymieniamy doświadczeniami z naszymi kolegami, już nie tylko z Polski, ale całego świata. Jest to szeroko zakrojona akcja polegająca na tym, aby stworzyć w przyszłości w Kielcach szkołę chirurgii małoinwazyjnej. W związku z tym, dzięki współpracy z różnymi organizacjami międzynarodowymi, zapraszamy lekarzy z innych krajów. Obecnie gościmy specjalistów z Moskwy, Kazania i Syberii – informuje dr nauk medycznych Marcin Misiek, kierownik Kliniki Ginekologii w ŚCO.

– Omawiamy głównie zabiegi onkologiczne, czyli m.in. na nowotwór trzonu macicy ale też mięśniaki trzonu macicy, krwawienia czy guzy jajników.Podkreślamy, że trzeba zaczynać od metody laparoskopowej i jeśli to nie przyniesie rezultatów, przechodzimy do chirurgii otwartej. Chcemy zmienić nastawienie lekarzy i pacjentów w tej kwestii  – dodaje specjalista.

Farida Minnullina, która wizytuje w ŚCO, zwróciła uwagę, że kielecka lecznica wyróżnia się nowoczesnością. – Obserwujemy organizację i pracę w tym szpitalu i jesteśmy pod ogromnym wrażeniem. Macie tutaj bardzo dobry sprzęt, bardzo ładny budynek, ale przede wszystkim wspaniałych specjalistów, którzy są też bardzo dobrymi ludźmi, a to chyba jest najważniejsze – powiedziała lekarka.

Świętokrzyskie Centrum Onkologii po raz kolejny gości specjalistów spoza kraju. Do tej pory byli tu lekarze m.in. z Hiszpanii, Niemiec czy Austrii.

ZOSTAW KOMENTARZ