Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION»Kurator czeka na uchwały

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Kurator czeka na uchwały

23 lutego 2017 / Tekst

Świętokrzyskie Kuratorium Oświaty wciąż czeka na kilka uchwał intencyjnych dotyczących nowych sieci szkół. Choć samorządy miały czas do 17 lutego to jednak nie wszystkie się z tego obowiązku wywiązały.  

Przypomnijmy, że obowiązek przygotowania uchwał intencyjnych dotyczących nowych sieci szkół zgodnie z treścią ustawy o reformie oświaty – spoczywa na samorządach. I choć te miały czas do 17 lutego to jednak nie wszystkie się z tego obowiązku wywiązały.  – Brakuje nam jeszcze dziesięciu uchwał od gmin i pięciu od powiatów. Te dokumenty jednak cały czas do nas wpływają.   Liczymy więc, że wkrótce będziemy mieć komplet – powiedział Kazimierz Mądzik, świętokrzyski kurator oświaty.

Spośród 95 uchwał, które już do kuratorium wpłynęły, opinie otrzymało ponad trzydzieści. – Trzydzieści jeden uchwał zaopiniowaliśmy pozytywnie. Pięć pozytywnie z uwagami – uzupełnił Kazimierz Mądzik.

Świętokrzyski kurator ma uwagi między innymi do zmian, które zaproponowały władze Sędziszowa. – Radni podjęli uchwałę  o utworzeniu szkoły z oddziałem zamiejscowym. Nie ma takiego tworu. Ale już rozmawialiśmy na ten temat z rodzicami, z radnymi oraz  dyrektorem szkoły i  wyjaśniliśmy na czym polega błąd. Drugiego marca mamy spotkać się w Sędziszowie i jeszcze raz omówimy tę kwestię. Myślę więc, że problem zostanie rozwiązany – wyjaśnił kurator.

Nadal trwają również rozmowy na temat zmian jakie zaproponowały władze Sandomierza. Kurator nie chce się zgodzić, by jeden z budynków po wygaszeniu gimnazjów został przeznaczony na cele niezwiązane z edukacją.

Przedstawiciele Świętokrzyskiego Kuratorium Oświaty cały czas prowadzą konsultacje z nauczycielami i rodzicami. Podczas spotkań omawiane są wszystkie sprawy związane z wprowadzoną reforma oświaty. 

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

Na żywo

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna