Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION»Kukiz'15 żąda informacji o województwie

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Kukiz'15 żąda informacji o województwie

świętokrzyskie / 18 lipca 2018 / Tekst

Marszałek Adam Jarubas przedmiotowo traktuje nasze województwo i źle wydatkuje pieniądze publiczne -tak twierdzą przedstawiciele Stowarzyszenia Kukiz'15 Świętokrzyskie i żądają zorganizowania publicznego, otwartego spotkania i dyskusji na temat stanu regionu świętokrzyskiego.

 

- Już wielokrotnie zwracaliśmy się w różnych sprawach do marszałka, ale on w ogóle nie reaguje. Teraz żądamy otwartego spotkania, żeby pan marszałek odpowiedział na zarzuty swojego byłego bliskiego współpracownika Grzegorza Lasaka. Nie chodzi nam o sprawy w PSL-u, bo wewnętrzne sprawy tej partii w ogóle nas nie interesują, ale okazuje się, że te sprawy i układy rzutują na rozwój województwa, a na to nie może być zgody nikogo. Pan marszałek nie może traktować naszego województwa jak swojego prywatnego folwarku - stwierdza Magdalena Fogiel - Litwinek, przewodnicząca Stowarzyszenia Kukiz'15 Świętokrzyskie.

Przedstawiciele zarządu oczekują od marszałka Jarubasa rzetelnej informacji na temat stanu naszego województwa.

- Chcemy, żeby z nami porozmawiał i pokazał, w jakim stanie jest świętokrzyskie. Nie chodzi o to, żeby jeździć od festynu do festynu i lansować się na scenie, tylko o rzetelną debatę o województwie, dlatego że wszystkie zewnętrzne rankingi pokazują, że wszędzie jesteśmy na szarym końcu. Niech pan marszałek się odniesie do tego. Poza tym wykorzystuje on publiczne pieniądze do promowania PSL-u. Pisaliśmy już w tej sprawie pismo i żądaliśmy 30 tysięcy złotych, ponieważ na stronie finansowanej przez Urząd Marszałkowski czyli na stronie Wrota Świętokrzyskie było blogowisko, gdzie była reklama Polskiego Stronnictwa Ludowego. Pan marszałek nie może w taki sposób traktować publicznych pieniędzy - mówi szefowa Stowarzyszenia.

W tej chwili marszałek Adam Jarubas przebywa na urlopie, dlatego do zarzutów Magdaleny Fogiel-Litwinek odniósł się wicemarszałek Jan Maćkowiak.

- Nie znam wniosku pani Litwinek i nie wiem, w jakim terminie oczekuje tego spotkania, ale mogę odpowiedzieć na pewno, że jeżeli może być mowa o jakimkolwiek przedmiotowym albo nienależytym traktowaniu naszego województwa, to mam nadzieję, że pani Litwinek odnosi to do władz centralnych. Jeżeli uznamy, że jest potrzeba spotkania i rozmowy o tym, to będę chciał, żeby decyzję o terminie i miejscu podjął pan marszałek, który wróci z urlopu w poniedziałek - informuje wicemarszałek i dodaje - Mogę zapewnić, że środki publiczne, także unijne, którymi dysponuje województwo świętokrzyskie są wydawane zgodnie z celami określonymi w poszczególnych programach operacyjnych i zgodnie z zasadami ustalonymi w konkursach. Te działania podlegają szerokiej kontroli instytucji krajowych oraz Unii Europejskiej i nie zdarza się, żeby kiedykolwiek były sformułowane zarzuty, że pieniądze publiczne są źle wydatkowane.

 

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

Na żywo

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna