Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION»Kto wystartuje do Senatu? PiS ogłosił kandydatów, opozycja zrobi to niebawem

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl

bobik 750x200

WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Kto wystartuje do Senatu? PiS ogłosił kandydatów, opozycja zrobi to niebawem

Województwo świętokrzyskie / 18 sierpnia 2019 / Tekst
Kto wystartuje do Senatu? PiS ogłosił kandydatów, opozycja zrobi to niebawem Fot. senat.gov.pl

Krzysztof Słoń, Jarosław Rusiecki, Jacek Włosowicz – to kandydaci Prawa i Sprawiedliwości  w wyborach do Senatu z trzech okręgów w naszym województwie. Znamy również kandydatów Koalicji Obywatelskiej.

Trzech obecnych senatorów będzie kandydatami PiS w najbliższych wyborach.  Z okręgu nr 81 wystartuje senator Jacek Włosowicz, z okręgu nr 82 senator Jarosław Rusiecki, zaś z okręgu obejmującym Kielce i powiat kielecki senator Krzysztof Słoń. – Myślę, że będzie to merytoryczna kampania, choć dość krótka. Z całą pewnością będziemy mieli do czynienia z jaskrawymi podziałami. Wyborcy zdecydują pomiędzy Prawem i Sprawiedliwością oraz totalną opozycją – mówi Radiu eM Kielce senator Krzysztof Słoń.

Nieco bardziej skomplikowana jest sytuacja Koalicji Obywatelskiej, która ma wystawić kandydatów wspólnie z Polskim Stronnictwem Ludowym. W okręgu kieleckim ma być to znany adwokat Edward Rzepka, zaś w okręgu nr 82 - Marzena Dębniak, starosta ostrowiecki. – Zarząd Krajowy zaproponował te kandydatury i 19 sierpnia mają być one zatwierdzone przez Radę Krajową – mówi posłanka Platformy Obywatelskiej Marzena Okła-Drewnowicz. Z kolei PSL wysunie swoją kandydaturę w ostatni okręgu. Ma nim być starosta kazimierski Jan Nowak. Nie wiadomo, czy swoich kandydatów wystawi SLD.

Możliwe, że o fotel senatora powalczy również Piotr Liroy-Marzec.

ZOSTAW KOMENTARZ