Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

REGION

KRUS, ARiMR i GUS łączą siły. Będą szkolili rolników

wtorek, 28 stycznia 2020 13:55 / Autor: Michał Łosiak
Michał Łosiak

Jak zadbać o bezpieczeństwo w gospodarstwie? Jak pozyskać środki na rozwój działalności? Czym będzie Powszechny Spis Rolny?  - m.in. na te pytania odpowiedzą pracownicy KRUS-u, Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz GUS-u podczas spotkań ze świętokrzyskimi rolnikami. Mają się one rozpocząć już pod koniec stycznia.

Dziś przedstawiciele tych trzech instytucji podpisali specjalne porozumienie w tej sprawie. Rolnicy, którzy zdecydują się wziąć udział w projekcie będą mogli pozyskać informacje dotyczące najważniejszych i aktualnych spraw dotyczących rolnictwa. W spotkaniach wezmą udział pracownicy Urzędu Statystycznego w Kielcach, Świętokrzyskiego Oddziału Regionalnego ARiMR oraz Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

ar2

Jak mówi Ewa Tomczyk, zastępca dyrektora Urzędu Statystycznego w Kielcach instytucja chce dotrzeć do rolników z wiadomościami na temat planowanego w tym roku Powszechnego Spisu Rolnego 2020. – Rozpocznie się on już 1 września i dotyczyć będzie wszystkich gospodarstw rolnych. Rozpoczynamy więc akcję promującą spis, aby trafić do jak największej liczby osób i przekazać im najważniejsze informacje – tłumaczy Ewa Tomczyk.

Z kolei pracownicy ARiMR będą promować nabory dotyczące programów realizowanych w bieżącym roku. – Powiemy o terminach, zasadach i wysokości pomocy. Rolnicy dowiedzą się m.in. o „Modernizacji gospodarstw rolnych” i „premii dla młodego rolnika”, a także o warunkach jakie należy spełnić, aby otrzymać  dodatkowe opłaty do zwierząt – informuje Józef Cepil, dyrektor Świętokrzyskiego Oddziału Regionalnego ARiMR.

O zagrożeniach w gospodarstwach opowiedzą zaś przedstawiciele KRUS. Wśród tematów, które mają zostać poruszone jest procedura zgłaszania wypadków i zasady przyznawania świadczeń z tego tytułu, ale również  profilaktyka boreliozy.

Pierwsze spotkania mają odbyć się już pod koniec stycznia.

Nowy numer!
40/2020 40/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO