Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION»Krótsze kolejki na operację protezoplastyk w Szpitalu Wojewódzkim

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl

bobik 750x200

WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Krótsze kolejki na operację protezoplastyk w Szpitalu Wojewódzkim

11 kwietnia 2019 / Tekst

Około 500 operacji protezoplastyk wykonują rocznie ortopedzi z Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach. Czas oczekiwania na zabiegi endoprotezy biodra, kolana czy rewizji znacznie się skrócił. Do tej pory pacjenci czekali na zabiegi nawet dwa lata, obecnie od 5 do 6 miesięcy.

– Skrócenie kolejek jest efektem tego, że szpital zwiększył liczbę wykonywanych operacji rocznie. Operują się u nas osoby nie tylko z regionu świętokrzyskiego ale też z całej Polski, ponieważ nasi ortopedzi stosują techniki miniinwazyjne, są one nowatorskie i bezpieczne dla pacjenta – tłumaczy Anna Mazur-Kałuża, rzecznik Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego. – Przy użyciu tej techniki dochodzi do niewielkiego uszkodzenia tkanek, pacjent jest dodatkowo znieczulony lokalnie i już w dniu zabiegu może stanąć na nogi. Maksymalny czas hospitalizacji wynosi dwa i pół dnia – dodaje rzecznik.

Cały czas jest duże zapotrzebowanie na te zabiegi. – Wydłuża się długość życia, zwiększa średnia aktywność, w związku z tym choroby narządów ruchu występują coraz częściej – podkreśla Anna Mazur-Kałuża.

Lekarze zalecają jako profilaktykę narządów ruchu: dbałość o odpowiednią masę ciała a także prostą aktywność fizyczną spacery z kijami czy jazdę na rowerze.

ZOSTAW KOMENTARZ