Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION»Kradli prąd

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Kradli prąd

powiat pińczowski / 07 lutego 2018 / Tekst

W jednym z domów na terenie gminy Złota w powiecie pińczowskim policjanci i pracownicy firmy energetycznej ujawnili nielegalny pobór energii elektrycznej. Jest to przestępstwo za które grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Kradzieże prądu elektrycznego w zdecydowanej większości dokonywane są na szkodę przedsiębiorstw które wytwarzających i dostarczają do odbiorców indywidualnych. Dlatego też Policja w tego typu sprawach współpracuje z pracownikami placówek terenowych takich zakładów.

Pracownicy jednej z firm dystrybuujących energię elektryczną udali się do domu 52-letniego mężczyzny, z którym rozwiązano umowę na dostawę energii. Ich zadaniem był demontaż przyłącza. Na miejscu okazało się jednak, że w zabezpieczoną skrzynkę ktoś zaingerował wykonując obejście układu pomiarowego. O podejrzeniu kradzieży energii elektrycznej powiadomieniu zostali policjanci, którzy na miejscu wykonali wszelkie czynności niezbędne do udokumentowania zaistniałego przestępstwa. Właściciel posesji, na której do niego doszło wkrótce zostanie przesłuchany. To oraz analiza zebranego materiału dowodowego pozwoli wyjaśnić wszelkie okoliczności kradzieży.

Za czyny kradzieży energii elektrycznej grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna