Lotto extra pensja

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION»Kowala ma już nowy wodociąg

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl

WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Kowala ma już nowy wodociąg

Kowala / 19 listopada 2019 / Tekst

Zakończyła się modernizacja wodociągu w Kowali i Kowali Małej. Na dowód, że sieć działa prawidłowo, Wodociągi Kieleckie zamontowały stojak, z którego trysnęła woda.

Umowę na przebudowę wodociągu w miejscowości Kowala i Kowala Mała oraz w Kielcach przy ulicach Sandomierskiej i Pocieszka Wodociągi Kieleckie podpisały w lipcu 2018 r. W Kowali położono 7,6 km nowego wodociągu wraz z uzbrojeniem oraz zbudowano komorę wodociągową do ciągłego pomiaru ciśnienia i przepływu.

- Dziękujemy mieszkańcom za wyrozumiałość, bo prace wymagały czasami ingerencji w drogi, chodniki, prywatne posesje. Jestem jednak pewny, że było warto – powiedział prezes Wodociągów Kieleckich Henryk Milcarz. Słowa podziękowania popłynęły także od wójta Sebastiana Nowaczkiewicza. - Wiemy, że te roboty nie były łatwe. W niektórych miejscach należało nawet wykonać przewierty ze względu na skalisty grunt – dodał wójt Nowaczkiewicz.

Projekt „Poprawa gospodarki ściekowej na terenie kieleckiego obszaru metropolitalnego” realizowany na terenie gmin Kielce, Masłów, Sitkówka-Nowiny i Zagnańsk, współfinansowany jest z Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020. Ma wartość 87,5 mln zł. Zakłada budowę prawie 40 km kanalizacji i 2,7 km wodociągu, modernizację 11 km wodociągu i 3,5 km kanalizacji oraz modernizację oczyszczalni ścieków, komputerowego systemu monitoringu sieci i zakup pojazdów specjalistycznych.

ZOSTAW KOMENTARZ