Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

REGION

Koronawirus w jednostce policji w Starachowicach

poniedziałek, 20 lipca 2020 10:36 / Autor: Aleksandra Rękas
Aleksandra Rękas

Potwierdzono zakażenie koronawirusem u jednego z mundurowych jednostki policji w Starachowicach. 12 funkcjonariuszy przebywa na kwarantannie, a policjanci zalecają ograniczenie wizyt w komisariacie.

Funkcjonariusz, u którego potwierdzono zakażenie zgłosił się do szpitala z niepokojącymi objawami w zeszłym tygodniu. Badanie dało wynik pozytywny, a policjant pozostał w lecznicy.

- Natychmiast nawiązaliśmy kontakt ze służbami sanitarnymi. Ustaliliśmy, że funkcjonariusz ostatni raz był na służbie tydzień temu, a do zakażenia prawdopodobnie nie doszło w trakcie wykonywania obowiązków. 12 mundurowych z jednostki, którzy mieli kontakt z zakażonym  przebywa na kwarantannie. Wszyscy czują się dobrze – informuje Kamil Tokarski, rzecznik prasowy świętokrzyskich policjantów.

Stróże prawa zapewniają, że bezpieczeństwo mieszkańców i funkcjonowanie jednostki nie są zagrożone. Do dyspozycji pozostają numery telefonów: 47 8043 205, 47 8043 200 oraz  mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Możliwe jest również przesłanie zgłoszenia pisemnie oraz kontakt z dzielnicowym za pomocą aplikacji mobilnej "Moja Komenda".

Nowy numer!
40/2020 40/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO