Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

REGION

Kontrabanda na koneckim targowisku

piątek, 24 lutego 2017 10:38 / Autor: Radio eM
Radio eM

Funkcjonariusze z Zespołu do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Końskich zatrzymali 43-letniego mieszkańca Końskich, który posiadał przy sobie blisko 25 litrów alkoholu niewiadomego pochodzenia oraz 15 kg krajanki tytoniowej bez polskich znaków akcyzy. Mężczyzna zmierzał w stronę miejskiej targowicy, gdzie prawdopodobnie chciał zbyć nielegalny towar.

Jak informuje Komenda Wojewódzka Policji w Kielcach – w czwartek rano koneccy policjanci z Zespołu do walki z Przestępczością Gospodarczą patrolując teren placu targowego w Końskich podjęli czynności wobec mężczyzny, którego podejrzewali o posiadanie alkoholu i krajanki tytoniowej bez polskich znaków akcyzy. 43-latek z Końskich posiadał przy sobie kilka butelek tzw. ,,olejarek” wypełnionych prawdopodobnie alkoholem oraz trzy worki z zapięciem strunowym z krajanką tytoniową bez polskich znaków akcyzy.

Funkcjonariusze udali się następnie do miejsca zamieszkania mężczyzny, gdzie ujawnili kolejne butelki z alkoholem oraz worki z krajanką tytoniową bez polskich znaków akcyzy. W sumie funkcjonariusze zabezpieczyli blisko 25 litrów alkoholu niewiadomego pochodzenia oraz 15 kg krajanki tytoniowej bez polskich znaków skarbowych. Konecczanin naraził skarb państwa na uszczuplenia z tytułu niezapłaconego podatku w kwocie ok 13 000 złotych. Dalszymi losami mężczyzny zajmie się teraz sąd. Za to przestępstwo grozi wysoka kara finansowa.

KWP KIELCE

Nowy numer!
41/2020 41/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO