Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION»Konkurs dla Ochotniczych Straży Pożarnych

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Konkurs dla Ochotniczych Straży Pożarnych

świętokrzyskie / 10 sierpnia 2018 / Tekst

Defibrylator AED, zestaw treningowy oraz pilarka spalinowa to nagrody, które czekają na zwycięzców konkursu "Ochotnicza Straż Pożarna w służbie mieszkańców wsi" organizowanego przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Jednostki straży pożarnej zainteresowane udziałem w konkursie mogą zgłaszać swoje prezentacje do 15 sierpnia.

Przedmiotem konkursu jest przygotowanie prezentacji multimedialnej i zaprezentowanie jej wśród mieszkańców, uczniów przedszkoli i szkół z terenów wiejskich w sposób podany w regulaminie konkursu. Celem kampanii jest dążenie do ograniczenia wypadków oraz poprawy ochrony zdrowia wśród rolników i członków ich rodzin.

Konkurs podzielony jest na dwa etapy, tj. wojewódzki i ogólnopolski. W pierwszym etapie, który trwa do 15 sierpnia jury powołane w każdym oddziale regionalnym Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wyłoni 5 najlepszych prac konkursowych. Wszystkie wyróżnione jednostki OSP otrzymają torby medyczne do ratowania życia ludzkiego, a prezentacja, która zostanie najlepiej oceniona przez oddział regionalny weźmie udział w drugim etapie konkursu.

Od 27 sierpnia do 2 września na fejsbukowym profilu ARiMR odbędzie się publiczne głosowanie. OSP, której projekt zgromadzi najwięcej głosów otrzyma defibrylator AED. Nagrodą za zajęcie drugiego miejsca będzie zestaw treningowy składający się z fantoma i defibrylatora, a zdobywca trzeciego miejsca otrzyma pilarkę spalinową.

Prace konkursowe można przesyłać do 15 sierpnia na adres świętokrzyskiego oddziału regionalnego ARiMR w Kielcach.

ZOSTAW KOMENTARZ