Dąbrowa 750x200

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION»Komitet organizatorów zajmie się obchodami 100-lecia niepodległości

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Komitet organizatorów zajmie się obchodami 100-lecia niepodległości

Świętokrzyskie / 07 marca 2018 / Tekst
Komitet organizatorów zajmie się obchodami 100-lecia niepodległości fot. kielce.uw.gov.pl

Plan świętokrzyskich obchodów 100-lecia niepodległości Polski nabiera coraz pełniejszych kształtów. Powołany został komitet zajmujący się organizacją okolicznościowych imprez – w sumie prawie 40 przedstawicieli lokalnych władz, instytucji naukowych czy organizacji pozarządowych. Podczas jego pierwszego posiedzenia usłyszeliśmy, że centrum obchodów w naszym regionie mają być Kielce.

Kilkadziesiąt różnych imprez odbędzie się w Kielcach w związku ze stuleciem niepodległości. Święto Kielc ma być poświęcone tej tematyce. Oprócz tego, w ciągu całego roku Miejska Biblioteka Publiczna zorganizuje aż 22 imprezy z okazji jubileuszu. Sporo się będzie działo na Wzgórzu Zamkowym. Jak mówi dyrektor tej instytucji Rafał Nowak, wydarzenia będą nawiązywały np. do wejścia do Kielc „Kadrówki”. - Pokażemy również kobiety, które przyczyniły się do tego, że dziś Polska jest suwerennym krajem. Na kanwie tego, że mija także 100 lat od kiedy panie zyskały prawa wyborcze, chcemy pokazać kobiety, które zawalczyły o wolność – zapowiada Rafał Nowak.

Społeczności poza stolicą regionu również przygotują okolicznościowe imprezy. Na przykład w Bodzentynie i okolicach na 100-lecie niepodległości posadzonych zostanie 100 dębów. W obchody okrągłej rocznicy włączą się oczywiście harcerze. Koncert Gospodarze-Gościom podczas festiwalu harcerskiego ma nawiązywać do obchodów jubileuszu. Takie przedsięwzięcia mogą liczyć na dofinansowanie sięgające nawet 150 tysięcy złotych w ramach programu dotacyjnego „Niepodległa”, do którego właśnie trwa nabór wniosków.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOK



SŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna