Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

REGION

Komisja Europejska pisze do marszałka ws. ideologii LGBT. Nie dadzą nam pieniędzy?

czwartek, 04 czerwca 2020 10:14 / Autor: Michał Łosiak
Fot. UMWŚ
Michał Łosiak

Przedstawiciele Komisji Europejskiej napisali list do marszałka województwa świętokrzyskiego, w którym odnoszą się do uchwały władz regionu sprzeciwiającej się ideologii LGBT. Nie brakuje w nim sugestii co do potencjalnej utraty środków unijnych przez  ze względu na uchwalone prawo.

Podobny list został wysłany również do marszałków województwa łódzkiego, małopolskiego i podkarpackiego. Dokument podpisali Marc Lemaître, dyrektor generalny ds. Polityki Regionalnej i Miejskiej w KE oraz Joost Korte, dyrektor generalny ds. zatrudnienia. Czytamy w nim, że ubiegłoroczna uchwała Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego stoi w sprzeczności z wartościami zapisanymi w Traktacie o Unii Europejskiej, a przedstawiciele mniejszości mogą czuć się zagrożeni. Więcej o uchwale Sejmiku: http://em.kielce.pl/region/30785-sejmik-przeciwko-promocji-ideologii-lgbt

– Na terenie naszego województwa nie dyskryminujemy ludzi ze względu na ich przekonania, czy orientację, ale jednocześnie jesteśmy przeciwni propagowaniu pewnych postaw – tłumaczy marszałek Andrzej Bętkowski.

Komisja chce również, aby marszałek ustosunkował się do tych kwestii w sprawozdaniu dotyczącym realizacji programów składanym władzom unijnym. Czy grozi nam zatem ewentualna utrata pieniędzy unijnych? Według informatora, na którego powołuje się "Gazeta Wyborcza", odpowiedź może o tym zdecydować. – Nie wiemy, czy to będzie miało jakiś wpływ i czy zaważy na przyszłych funduszach – dodaje marszałek Bętkowski.

Nowy numer!
41/2020 41/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO