Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION»Kolejny sprzęt z Funduszu Sprawiedliwości trafił do OSP

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Kolejny sprzęt z Funduszu Sprawiedliwości trafił do OSP

Zaborowice / 02 lipca 2018 / Tekst

Nowoczesny sprzęt ratowniczo medyczny trafił do jednostek ochotniczych OSP z gminy Mniów. Wyposażenie zostało zakupione ze środków funduszu sprawiedliwości.

Zreformowany Fundusz Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości, działa od września 2017 r. Fundusz rozporządza pieniędzmi zasądzanymi od sprawców przestępstw. Zmiany ustawowe pozwoliły na poszerzenie katalogu organizacji, które dzięki wsparciu będą mogły pomagać poszkodowanym, tak aby pomoc dotarła do jak największej grupy potrzebujących.

Program skierowany do OSP przez Ministerstwo Sprawiedliwości pokazuje, jak duże jest zapotrzebowanie w tym zakresie. Przypomnę, że głównym założeniem projektu jest wyrównywanie poziomu wyposażenia jednostek strażackich w niezbędny sprzęt taki jak torby medyczne, defibrylatory czy też sprzęt hydrauliczny używany bezpośrednio podczas akcji ratunkowych – mówi Tomasz Zbróg radny sejmiku.

Mariusz Gosek, sekretarz generalny Solidarnej Polski przypomina, że Ministerstwo Sprawiedliwości, postanowiło przekazać z Funduszu Sprawiedliwości 100 mln złotych w skali całego kraju na zakup odpowiedniego wyposażenia z czego województwo świętokrzyskie otrzymało 5,5 mln złotych.  Program który cieszył się ogromnym zainteresowaniem i niewątpliwie okazał się dużym sukcesem na terenie naszego województwa będzie kontynuowany w następnych latach.

Druhowie zwykle są pierwsi na miejscu wypadków drogowych. - Często bywało tak, że była chęć niesienia pomocy poszkodowanym, ale brakowało sprzętu. Dzięki temu wyposażeniu nasze jednostki będą jeszcze bardziej profesjonalnie działać – mówi Michał Sipika prezes OSP Zaborowice.

Tomasz Zbróg dodaje, że gmina Mniów z Funduszu Sprawiedliwości otrzymała jedną z największych kwot w województwie w wysokości prawie 90 tys. zł. Przekazane dziś wyposażenie sprawi, że druhowie będą mieli do dyspozycji sprzęt na bardzo wysokim poziomie i dzięki temu zwiększy się poziom bezpieczeństwa na terenie gminy.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

Na żywo

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna