Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION»Kolejne zniżki dla seniorów

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Kolejne zniżki dla seniorów

Świętokrzyskie / 05 maja 2017 / Tekst
Kolejne zniżki dla seniorów fot. biuro prasowe Urzędu Marszałkowskiego

Powiększyło się grono partnerów Świętokrzyskiej Karty Seniora. To oznacza, że pojawiły się nowe zniżki w instytucjach kulturalnych czy w placówkach opieki zdrowotnej. Tym razem do systemu zniżek koordynowanego przez Urząd Marszałkowski przyłączyło się 9 świętokrzyskich firm.

Zniżki, które wynegocjowali urzędnicy ze świętokrzyskimi przedsiębiorcami sięgają kilku- kilkudziesięciu procent. Oferta kierowana jest do ludzi po sześćdziesiątce. Niższe ceny dotyczą biletów wstępu do muzeów, pobytu w gospodarstwach agroturystycznych, karnetów na siłownię czy kupna oprawek okularowych. Wśród najnowszych partnerów marszałkowskiego programu znalazło się między innymi Centrum Tradycji, Turystyki i Kultury Gór Świętokrzyskich w Bielinach. - Wybraliśmy z naszej oferty tylko kilka propozycji. Te, które są najczęściej wybierane przez seniorów. Mam na myśli przede wszystkim zwiedzanie Osady Świętokrzyskiej, warsztaty zielarskie i tańca średniowiecznego. Te propozycje seniorzy wybierają najczęściej, ponieważ są lekkie, przyjemne i interesujące dla tej grupy wiekowej - mówi Anna Łupek, szefowa Centrum.

Seniorzy mogą również taniej skorzystać z przejazdu Świętokrzyską Kolejką Dojazdową na Ponidziu. Prezes Edward Choroszyński mówi, że cena za bilet rodzinny obniżona została o ponad 30 procent. - Osoba starsza dzięki biletom rodzinnym może na przykład zabrać wnuków na wycieczkę. Doszliśmy do wniosku, że lepiej wozić ludzi po niższych cenach, niż wozić powietrze. W zeszłym roku ten bilet rodzinny zdał egzamin – mówi prezes Choroszyński.

Świętokrzyska Karta Seniora skupia zniżki na produkty i usługi u przedsiębiorców działających na terenie regionu. Jednak ze specjalnej oferty może skorzystać każdy Polak po ukończeniu 60 roku życia – na przykład turysta odwiedzający okolice. - Mówi się dużo o „srebrnej gospodarce”, a Świętokrzyska Karta Seniora wpisuje się w nią, ponieważ świadczone są usługi na rzecz seniorów. Ta grupa będzie coraz bardziej pożądanym klientem, bo jest ich coraz więcej. Ponadto, senior chętnie korzysta ze wszelkich ulg ponieważ, każda złotówka w portfelu jest ważna - mówi Jerzy Pyrek, doradca marszałka do spraw seniorów.

Obecnie wykaz partnerów Świętokrzyskiej Karty Seniora liczy sobie 33 pozycje. Informacje o tym kto oferuje zniżki znajdziemy na stronie internetowej urzędu marszałkowskiego w dziale dla seniora.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

Na żywo

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna