Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION»Kolejna placówka dla chorych

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Kolejna placówka dla chorych

23 lutego 2018 / Tekst
źródło: pixabay źródło: pixabay

Caritas Diecezji Kieleckiej szykuje się do budowy Dziennego Centrum Wsparcia dla Osób Niepełnosprawnych i Przewlekle Chorych. Będzie to już kolejna placówka tej organizacji, która będzie służyła najbardziej potrzebującym.

Dzienne Centrum Wsparcia dla Osób Niepełnosprawnych i Przewlekle Chorych ma powstać w sąsiedztwie przychodni lekarskiej na Wiśniówce.  - Zapotrzebowanie na tego typu miejsca jest bardzo duże. Stąd też pomysł, by otworzyć kolejny ośrodek, w którym pomoc znajdą osoby przewlekle chore, starsze i niepełnosprawne - podkreśla ks. Stanisław Słowik, dyrektor kieleckiej Caritas.  Oferta placówki będzie szeroka. -  Podopieczni będą mogli korzystać ze świetlicy, rehabilitacji, terapii zajęciowej czy spotkań kulturalnych i edukacyjnych - wymienia ks. Słowik. Oprócz dziennego pobytu dla osób starszych i niesamodzielnych będzie możliwość także wypożyczenia  sprzętu rehabilitacyjnego. - Przewidujemy możliwość oddziaływania środowiskowego, czyli organizowanie usług opiekuńczych w miejscu zamieszkania, czy wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego, który usprawni warunki domowe. Wszystko po to, by osoby niesamodzielne mogły jak najdłużej funkcjonować w środowisku domowym - wyjaśnia kapłan.

Docelowo z pomocy ośrodka będą mogli korzystać chorzy, którzy ukończyli 65 lat. - Nie zamykamy się jednak tylko na tę grupę. Jeśli zgłosi się do nas ktoś młodszy borykający się z dużym stopniem niepełnosprawności to też będziemy starali się mu pomóc - podkreśla ks. Słowik.

Jeśli wszystko przebiegać będzie zgodnie z planem to ośrodek będzie gotowy za 18 miesięcy. W przyszłości Caritas Diecezji Kieleckiej zamierza także uruchomić w tym  centrum mieszkania chronione.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

Na żywo

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna