Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION»Akcja „Znicz”. Specjalny film policji

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Akcja „Znicz”. Specjalny film policji

Kielce / 27 października 2018 / Tekst

Jak co roku, w okresie Uroczystości Wszystkich Świętych, policjanci organizują akcję „Znicz”. To czas wzmożonego ruchu drogowego, ale również wzmożonej pracy mundurowych.

Akcja rozpoczęła się w środę, 31 października od godziny 14. – Należy spodziewać się wzmożonych kontroli, większej liczby patroli policyjnych, nie tylko oznakowanych, ale również nieoznakowanych i tych wyposażonych w wideorejestratory. Będziemy sprawdzać trzeźwość kierujących, bo wiemy, że osób siadających na „podwójnym gazie” jest cały czas za dużo. Apelujemy do innych uczestników ruchu drogowego, aby nie było przyzwolenia na wsiadanie za kierownicę po alkoholu. Wiadomo, że bezpieczeństwo zależy od wszystkich, a nie tylko od policjantów. Będziemy zwracać szczególną uwagę na pieszych. To grupa najbardziej narażona na potrącenia, zwłaszcza gdy w okolicach nekropolii są zadumani i zamyśleni – mówi aspirant Mariusz Bednarski z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach.

Bilans podczas zeszłorocznej akcji był tragiczny. Na drogach naszego województwa doszło do 29 wypadków, 33 osoby zostały ranne, a 4 zginęły. Policjanci zatrzymali również blisko 70 nietrzeźwych kierowców. Funkcjonariusze cały czas apelują o ostrożność. – Pogoda jest niezwykle zmienna. Należy „spodziewać się niespodziewanego”. Jeśli wyjeżdżamy na cmentarz należy przygotować się pod kątem nie tylko swoich umiejętności i sprawności, ale należy zadbać również o nasze auto. Nie przekraczajmy prędkości. Stosujmy się do reguły ograniczonego zaufania. Musimy myśleć także za innych uczestników ruchu drogowego. Nie jesteśmy bowiem w stanie przewidzieć co zrobią inni, którzy mogą zachować się bardzo różnie. Przede wszystkim dbajmy o to, abyśmy cali i zdrowi wyjechali w podróż i z niej wrócili, aby podczas następnej akcji „Znicz” nikt nie musiał zapalić tego znicza właśnie nam – tłumaczy aspirant Bednarski. – Apelujemy też do pieszych. Nośmy elementy odblaskowe, dajmy się zauważyć. Bądźmy widoczni. Starajmy się przechodzić przez jezdnię w miejscach do tego przeznaczonych i miejmy oczy dookoła głowy – dodał.

W akcję zaangażowani są policjanci nie tylko z Wydziału Ruchu Drogowego, których weźmie udział blisko 1000, ale również innych pionów. Funkcjonariusze, oprócz czuwania nad bezpieczeństwem na drogach, będą obecni na cmentarzach chroniąc odwiedzających swoich bliskich przed kieszonkowcami i innymi zagrożeniami.

Świętokrzyscy policjanci przygotowali także specjalny film, w którym pokazują jak mamy się zachować, gdy ruchem kieruje policjant.ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna