Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KULTURA»Kielecki teatr pojedzie do Włoch

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Kielecki teatr pojedzie do Włoch

Kielce / 19 września 2018 / Tekst

30 września do włoskiego Trydentu uda się kielecki Teatr Plastyczny SEN. Grupa zrzesza osoby głuche i ma w swoim dorobku liczne nagrody i inscenizacje.

W Trydencie, z okazji Międzynarodowego Dnia Głuchych, zorganizowano w dniach 1-5 października spotkania artystyczne włosko-polskich środowisk osób niesłyszących. 3 października zaplanowano spotkanie z prezydentem struktur wojewódzkich ENTE NAZIONALE SORDI Trento, panią Brunella Grigolli, podczas którego wystąpi miejscowy teatr oraz grupa SEN. – W Polsce już naśladują naszą grupę. Chcemy pokazać, że jesteśmy otwarci na pokazy zagraniczne. Mamy zaproszenie do Gruzji, trwają rozmowy dotyczące Republiki Południowej Afryki. Wszystko wiąże się jednak z finansami. Rola opiekuna nie jest w tym względzie łatwa. Poprzez działalność artystyczną będziemy mogli nagłaśniać problemy osób głuchych, a myślę, że idziemy w obecnie w dobrym kierunku – tłumaczył Tomasz Irski, opiekun i założyciel teatru. Ważnym elementem spotkania będzie zwrócenie uwagi na brak międzynarodowego języka migowego. Efekty zostaną przedstawione w Parlamencie Europejskim w Brukseli.

15 listopada o godzinie 18 w Sali widowiskowej WDK w Kielcach odbędzie się kolejna premiera w wykonaniu teatru. Spektakl nosi tytuł „Sny i Marzenia”. – Teatr rozwija się bardzo ciekawie. Stał się już coraz bardziej jednostką, która ustabilizowało swój skład. Bardzo im kibicuję – mówił Jarosław Machnicki, dyrektor Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach. Grupa składa się z 9 osób. Wyjazd do Trydentu współfinansowany został przez Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

Na żywo

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna