Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION»Kazimierza Wielka walczy z podtopieniami. Wizyta wojewody

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Kazimierza Wielka walczy z podtopieniami. Wizyta wojewody

Województwo świętokrzyskie / 23 maja 2019 / Tekst
Kazimierza Wielka walczy z podtopieniami. Wizyta wojewody Fot. FB Adam Bodzioch

– Nad Skalbmierzem doszło do oberwania chmury, co utrudnia opanowanie sytuacji w tym rejonie – poinformowała Agata Wojtyszek, wojewoda świętokrzyski, która odwiedziła powiat kazimierski. Przypomnijmy, że w południowych powiatach naszego województwa służby walczą z podtopieniami i zniszczeniami spowodowanymi trudną sytuacją pogodową.

Najtrudniejsza sytuacja jest obecnie w powiatach: buskim, staszowskim i kazimierskim. Z wizytą do tego ostatniego udała się wojewoda. – Na miejscu przekonaliśmy się, że sytuacja się poprawia. Strażacy mają nadal dużo pracy, ale stan wód się obniża. Dotarła do nas jednak informacja o oberwaniu chmury nad Skalbmierzem – mówiła Agata Wojtyszek.

Dziś odbyło się również posiedzenie Wojewódzkiego Sztabu Kryzysowego, na którym przedstawiciele rządu, władz samorządowych i służb omawiali sytuację w naszym regionie. Mają zostać sprawdzone wały powodziowe. Kluczowy może okazać się weekend, kiedy to poziom wody na Wiśle może osiągnąć stan alarmowy w Zawichoście i Sandomierzu.

W trzech,najbardziej zagrożonych powiatach Straż Pożarna interweniowała aż 257 razy. W wyniku opadów deszczu podtopione zostały 203 budynki mieszkalne. W działaniach udział brało 425 PSP i OSP oraz blisko 1900 ratowników.

(Zdjęcia: FB Adam Bodzioch)

ZOSTAW KOMENTARZ