Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO»Katastrofa budowlana na ulicy Dużej

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Katastrofa budowlana na ulicy Dużej

01 marca 2019 / Tekst

W Kielcach przy ulicy Dużej 9 doszło do częściowego zawalenia się jednej z nieużytkowanych kamienic. Według wstępnych ustaleń w budynku nie było żadnych osób i nikt nie ucierpiał. Informacja zostanie potwierdzona po sprawdzeniu obiektu przez psy  tropiące.

-O godzinie 8.30 dostaliśmy informację o zdarzeniu od straży miejskiej. Na miejscu  działa siedem zastępów Państwowej Straży Pożarnej, 20 ratowników, grupa operacyjna komendanta miejskiego oraz komendanta wojewódzkiego straży pożarnej.  Nasze działania polegają na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia przed dostępem osób postronnych - informuje Robert Sabat Zastępca Świętokrzyskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP.  -Sprawdziliśmy też część kamienicy, która nie uległa zawaleniu, wykluczając obecność osób. Nie możemy sprawdzić wycinka kamienicy nad częścią, która uległa zagruzowaniu, gdyż wprowadzenie ratowników tam jest zbyt niebezpieczne - uzupełnia komendant.

Teren sprawdzi grupa ratownicza z psami tropiącymi, która przyjedzie z Warszawy. Po sprawdzeniu, że w gruzowisku nie ma osób poszkodowanych zostaną przeprowadzone prace rozbiórkowe zawalonej kamienicy. Wykluczono również zagrożenie dla sąsiednich budynków.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

NA ŻYWO ul. Sienkiewicza

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna