Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION»Katarzyna Nowacka nowym świętokrzyskim wicekuratorem oświaty

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl

bobik 750x200

WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Katarzyna Nowacka nowym świętokrzyskim wicekuratorem oświaty

Kielce / 04 grudnia 2018 / Tekst

Katarzyna Nowacka została nowym świętokrzyskim wicekuratorem oświaty. Zastąpiła na tym stanowisku Tomasza Plebana, który kilkanaście dni temu objął funkcję wicestarosty kieleckiego.

Nowego wicekuratora powołała Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska na wniosek świętokrzyskiego kuratora oświaty Kazimierza Mądzika i po pozytywnej opinii wojewody świętokrzyskiego Agaty Wojtyszek.

- Pani Katarzyna Nowacka dała się poznać przez ponad dwuletni okres pracy w Kuratorium jako solidny i sumienny pracownik. Wybierając ją na stanowisko wicekuratora, mam nadzieję, że nasza współpraca będzie owocna i bardzo dobra - powiedział Kazimierz Mądzik.

Nowa wicekurator podziękowała wojewodzie i kuratorowi za rekomendację oraz ustępującemu wicekuratorowi za cenne wskazówki, jakich jej udzielił. - Jest to dla mnie wielkie wyróżnienie i zaszczyt. Poprzez swoją pracę postaram się nie zawieść zaufania, którym zostałam obdarzona. To, co będzie ważne na stanowisku, które będę pełniła, to przede wszystkim rzetelna, odpowiedzialna praca, ale myślę, że podstawą tych działań, jakie w ramach tych wszystkich obowiązków będę wypełniała, będzie dobra współpraca w szczególności z kuratorem. Myślę, że wykorzystam wszystkie doświadczenia, które zdobyłam a trakcie trzydziestoletniej pracy pedagogicznej jako nauczyciel, dyrektor szkoły oraz wizytator i dyrektor wydziału w Kuratorium - zapewniała nowa wicekurator.

Podkreśliła również, że sprawy, którymi będzie się zajmowała są jej bardzo dobrze znane. - Myślę, że to jest jeden z gwarantów tego, że te zadania, które będą należały do moich obowiązków będą realizowane w sposób skuteczny i efektywny i na tym mi bardzo zależy. Przed nami jest wiele bardzo ważnych zadań edukacyjnych wynikających z polityki oświatowej państwa, jak wdrożenie Krajowego Programu Doskonalenia Zawodowego Nauczycieli czy rekrutacja do szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych na rok 2019/2020 - dodała.

- Przed nami kolejne etapy wdrażania reformy edukacji, stąd bardzo ważna rola kuratora i wicekuratora oświaty we współpracy z organami prowadzącymi. Mam nadzieje, że tak jak do tej pory zrealizowaliśmy pierwszy etap reformy w sposób bardzo szybki i sprawny, tak i kolejny etap, który dotyczy przede wszystkim szkolnictwa zawodowego będzie dzięki pracy kuratora i wicekurator zrealizowany równie dobrze - uzupełniała wojewoda świętokrzyski.

Katarzyna Nowacka jest wieloletnim nauczycielem, dyrektorem szkoły, wizytatorem i dyrektorem Wydziału Rozwoju i Organizacji Edukacji Kuratorium Oświaty. Swoje doświadczenia w pracy pedagogicznej rozpoczęła jako nauczyciel nauczania początkowego na Podkarpaciu. Od 1991 roku pracowała na terenie gminy Pińczów, gdzie zajmowała różne stanowiska kierownicze w szkołach. Była dyrektorem Szkoły Podstawowej w Szarbkowie, przez 9 lat pełniła funkcję wicedyrektora w Szkole Podstawowej numer 1 w Pińczowie, a następnie dyrektora tej placówki. W Kuratorium pracowała od 2016 roku.

ZOSTAW KOMENTARZ