Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

REGION

Już 13 września XVIII edycja Konkursu na Najsmaczniejszą Potrawę

piątek, 11 września 2020 14:31 / Autor: Aleksandra Rękas
Aleksandra Rękas

Starostwo Powiatowe w Kielcach już po raz trzynasty organizuje Konkurs na Najsmaczniejszą Potrawę Powiatu Kieleckiego. Impreza ta odbędzie się już w najbliższą niedzielę na terenie Centrum Sportowo-Rekreacyjnego „Olimpic” w Strawczynku

Poprzez hasło tegorocznego konkursu, organizatorzy chca odczarowaćvdrób, który wielu z nas kojarzy się wyłącznie z kurczakiem. Co więcej, dania drobiowe nie jest łatwo przygotować w taki sposób, aby zaskoczyć oceniających. Rywalizacja zapowiada się bardzo ciekawie, a śmiałków, jak co roku, na pewno nie zabraknie.

Tłem do wspólnego przygotowywania potraw będą występy artystyczne zaproszone przez gminę Strawczyn, a rywalizacja kulinarna odbędzie się przy zachowaniu zaleceń sanitarnych.

Celem powiatowego konkursu kulinarnego jest promocja lokalnych produktów, smaków i potraw charakteryzujących  „małą ojczyznę”. W ubiegłym roku, jego hasło brzmiało: ”Zupa na każdą okazję”. Spośród 27 dań przygotowanych przez kucharzy, najlepszy okazał się „Małosolny Chłodnik Gospodarza” Gminnego Koła Gospodarzy z Górna.

Organizatorem wydarzenia jest Starostwo Powiatowe w Kielcach przy współpracy z Gminą Strawczyn, Centrum Sportowo-Rekreacyjnym Olimpic w Strawczynku oraz Samorządowym Centrum Kultury i Sportu w Strawczynie.

Nowy numer!
41/2020 41/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO