STARCOM MULTI (7)
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION»Jubileusz w Rytwianach
online button
online button

WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Jubileusz w Rytwianach

Rytwiany / 12 czerwca 2017 / Tekst

W tym roku Pustelnia Złotego Lasu w Rytwianach obchodzi czterechsetną rocznicę fundacji Klasztoru. Główne uroczystości jubileuszowe odbędą się 17 czerwca. 

O godz. 11.30. dziękczynną Mszę świętą odprawi delegat papieża Franciszka - kardynał Gerard Müller. – Pamiątką wizyty tak dostojnego gościa w Rytwianach,  będzie posadzone przez niego drzewo oraz poświęcenie kaplicy relikwii św. Jana Gwalberta dla Leśników – informują organizatorzy.  Tuż po Mszy zaplanowano rodzinny piknik. Z kolei o godzinie 19:00 odbędzie się największe plenerowe misterium w Polsce: koncert „Jednego Serca Jednego Ducha”.

Kolejnym, szczególnym dniem na planie uroczystości jubileuszowych jest 15 sierpnia. Tego dnia odbędzie się tradycyjny Odpust Klasztorny Wniebowzięcia NMP. – Jubileusz wplecie się w 100- lecie  Objawień Fatimskich i 300 –lecie koronacji obrazu Matki Bożej Częstochowskiej.  Na zakończenie odbędzie się Koncert Maryjny – zapowiadają organizatorzy.

Z kolei 24 września, czyli w dzień rocznicy konsekracji kościoła odbędzie się spotkanie pod hasłem „Leśna Apteka”. Uroczysta Msza św. odprawiona zostanie o godz. 11:30.  W dniach: 23 i 24 września odbywać się będzie Sympozjum Naukowe. Podczas spotkania przedstawione zostaną dzieje  Pustelni w świetle badań naukowych.

Organizatorzy zachęcają także do odbycia pielgrzymki i uzyskania odpustu jubileuszowego. – Zapraszamy dzieci komunijne i młodzież z bierzmowania, małżeństwa, rodziny i grupy parafialne. Do października we wszystkie soboty, w kościele pokamedulskim celebrowana będzie dodatkowa Msza  święta dla pielgrzymów o godz. 12. – czytamy w zapowiedziach uroczystości.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna