Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

REGION

Jakość paliwa w Polsce. Nasze województwo w czołówce

piątek, 12 czerwca 2020 15:06 / Autor: Michał Łosiak
Michał Łosiak

Województwo świętokrzyskie plasuje się w czołówce polskich regionów pod względem jakości paliw na stacjach benzynowych – tak wynika z najnowszych badań przeprowadzonych przez Inspekcję Handlową.

Paliwo dobrej jakości zatankujemy także w województwie lubelskim, lubuskim, łódzkim, małopolskim, opolskim, podkarpackim i warmińsko-mazurskim. Gorzej może być w podlaskim, zachodniopomorskim i kujawsko-pomorskim.

Jak mówi Jakub Bogucki, analityk z portalu E-petrol.pl, z badania przeprowadzonego od stycznia do maja wynika, że w całej Polsce obserwujemy pogorszenie jakości tankowanego  paliwa. – To nie jest jednak znaczny spadek i to, co nazywamy „chrzczeniem paliwa”. Dotyczy to raczej konkretnych, technicznych parametrów. Nie ma nad czym załamywać rąk, bo to żaden dramat – dodaje.

Od początku roku w całej Polsce Inspekcja Handlowa zbadała 632 próbki paliw ciekłych. Jedynie 22 z nich nie spełniały odpowiednich norm. W przypadku gazu były to 133 próbki, z czego wynik dwóch nie potwierdził odpowiednich norm.

Mapa kontroli jakości paliw dostępna jest na stronie Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumenta: https://www.uokik.gov.pl/kontrola_jakosc_paliw_mapa.php

Nowy numer!
40/2020 40/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO