Na antenie: Letnie Studio eMki
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION»Internetowe mapy pomogą policjantom

Na antenie: Letnie Studio eMki
online button
online button

WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Internetowe mapy pomogą policjantom

Świętokrzyskie / 08 sierpnia 2017 / Tekst

Poszukiwania osób zaginionych, ochrona ludności w sytuacjach kryzysowych, wyznaczanie objazdów – między innymi w takich zadaniach świętokrzyskim policjantom pomoże System Informacji Przestrzennej dla naszego regionu. Mundurowi podpisali porozumienie z samorządem województwa w sprawie wykorzystania nowoczesnego zbioru map dostępnego za pośrednictwem internetu.

SIP powstał w ramach unijnego projektu. Współpracują przy nim wszystkie samorządy z terenu województwa świętokrzyskiego, Lasy Państwowe oraz Państwowa Straż Pożarna. Dziś umożliwia użytkownikom zbieranie, przetwarzanie, przygotowywanie i udostępnianie danych z uwzględnieniem lokalizacji obiektów w przestrzeni. System może być wzbogacany informacjami pochodzącymi od partnerów projektu. Zbiór map i dostępnych nakładek jest przydatnym narzędziem dla urzędników czy inwestorów. SIP, jako wielopoziomowa baza danych z możliwością jej rozszerzania może pomóc także policjantom w poszukiwaniu zaginionych, planowaniu objazdów czy określania zasięgu niebezpiecznego zjawiska. - To dopiero początek. Jesteśmy na etapie sprawdzania możliwości praktycznych tego systemu. Ustalimy jakie dane moglibyśmy ewentualnie w SIPie umieścić. Pewne jest to, że te elementy, którymi mapa już dysponuje, będą przydatne w codziennej pracy policjantów – mówi inspektor Dariusz Augustyniak, komendant świętokrzyski policji w Kielcach.

- To cieszy, że policja świętokrzyska uznała, że warto z dobrodziejstw tego systemu korzystać. Dziś SIP to unikalne narzędzie, przy pomocy którego z dużą precyzją możemy określić lokalizację rozmaitych zasobów przyrodniczych czy komunikacyjnych – mówi marszałek Adam Jarubas.

System Informacji Przestrzennej to bardzo dokładne mapy, na które naniesiono dane dotyczące między innymi ludności, zabudowań, działek, planowania przestrzennego, dróg czy inwestycji. 

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna