Lotto extra pensja

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION»Ile trzeba czekać na wizytę u specjalisty? Sprawdź w Informatorze o Terminach Leczenia

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl

WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Ile trzeba czekać na wizytę u specjalisty? Sprawdź w Informatorze o Terminach Leczenia

Kielce / 05 listopada 2019 / Tekst

Gdzie i kiedy najszybciej uzyskamy pomoc lekarza, czy przed daną poradnią mamy parking oraz podjazd dla wózków - na te i inne pytanie odpowie pacjentom Informator o Terminach Leczenia. Narzędzie jest dostępne na stronie kieleckiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia.

Informator o Terminach Leczenia powstał z myślą o pacjentach oraz przy ich współpracy. Jest odpowiedzią na zgłaszane przez nich potrzeby.

– Po wejściu na stronę pojawia się nam tabelka, w której wpisujemy miejscowość bądź województwo i rodzaj świadczenia. Wówczas wyświetla się lista placówek i czas oczekiwania do danej przychodni. Pacjent może zdecydować, czy iść do placówki, w której jest najkrótsza kolejka czy poczekać aż ta skróci się w miejscu, które go interesuje – mówi Beata Szczepanek, rzecznik świętokrzyskiego oddziału NFZ.

– Na stronie oddziału są dodatkowe ułatwienia dotyczące wyszukiwania dostępnych świadczeń. Mamy tam trzy ikony pod nazwami: tomograf komputerowy i rezonans magnetyczny w ciągu tygodnia, endoprotezoplastyka w ciągu miesiąca oraz operacja usunięcia zaćmy w ciągu miesiąca – uzupełnia rzecznik.

Informacje na temat terminów leczenia można także uzyskać dzwoniąc na Telefoniczną Informację Pacjenta pod numer 800 190 590. 

ZOSTAW KOMENTARZ