Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Lotto092020

REGION

II Rajd Rowerowy Szlakiem Brygady Świętokrzyskiej NSZ

niedziela, 09 sierpnia 2020 11:44 / Autor: Adrianna Linertowicz
Adrianna Linertowicz

II Rajd Rowerowy Szlakiem Brygady Świętokrzyskiej Narodowych Sił Zbrojnych za nami. Rowerzyści z Włoszczowy pokonali łącznie 45 kilometrów w sobotę 8 sierpnia. W Lasocinie spotkali się z kielecką grupą rowerzystów.

Wydarzenie miało na celu upamiętnienie powołania Brygady Świętokrzyskiej Narodowych Sił Zbrojnych. Była to jedna z większych formacji partyzanckich, jakie działały na ziemiach polskich.

Rowerzyści  wyruszyli w dwóch grupach z powiatów kieleckiego i włoszczowskiego, aby spotkać się w Lasocinie (gmina Łopuszno). Włoszczowska grupa liczyła około 30 rowerzystów, zaś kielecka – około 45.

Ostatecznie uczestnicy rajdu zakończyli rajd przy pomniku dowódców i żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych w Lasocinie. Pod pomnikiem złożono kwiaty, a później na placu „Nad Stawkiem” odbył się wspólny piknik, kończący imprezę.

II Rajd Rowerowy Szlakiem Brygady Świętokrzyskiej Narodowych Sił Zbrojnych został zorganizowany przez Starostwo Powiatowe w Kielcach przy współpracy ze Starostwem Powiatowym we Włoszczowie. Włoszczowa brała udział w imprezie po raz pierwszy.

Nowy numer!
37/2020 37/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO