Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION»Gmina Szydłów będzie mieć nowy autobus szkolny

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl

WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Gmina Szydłów będzie mieć nowy autobus szkolny

Kielce / 08 listopada 2019 / Tekst

185 tysięcy złotych na zakup autobusu szkolnego do przewozu dwudziestu dwóch uczniów otrzymała z rezerwy ogólnej budżetu państwa gmina Szydłów. Autobus będzie rozwoził dzieci do szkół i przedszkola, które znajdują się na terenie gminy. Zacznie kursować prawdopodobnie od początku przyszłego roku.

- Pan burmistrz niejednokrotnie przyjeżdżając do nas wskazywał na tę pilną potrzebę, a że dotyczy ona najmłodszych mieszkańców naszego województwa, podjęliśmy odpowiednie zabiegi, które sprawiły, że pan premier przychylnie spojrzał na tę kwestię - powiedział Bartłomiej Dorywalski, wicewojewoda świętokrzyski.

Andrzej Tuz, burmistrz Szydłowa, stwierdził, że dofinansowanie do tej inwestycji ma dla całej gminy ogromne znaczenie. - To dofinansowanie do autobusu, który jest bardzo potrzebny gminie Szydłów. Mamy wyeksploatowane środki transportowe i naprawdę się on przyda. Na pewno wykorzystamy te pieniądze dobrze i zostaną one spożytkowane przez mieszkańców gminy Szydłów, którzy chodzą do szkoły i przedszkola - mówił burmistrz.

Autobus będzie jeździł po całej gminie, rozwożąc dzieci do szkół oraz przedszkola. Zacznie kursować po Nowym Roku.

ZOSTAW KOMENTARZ