Lotto extra pensja

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION»Gdzie spędzić długi weekend? Zamek w Chęcinach przygotował mnóstwo atrakcji

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl

WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Gdzie spędzić długi weekend? Zamek w Chęcinach przygotował mnóstwo atrakcji

Chęciny / 14 sierpnia 2019 / Tekst

Opowieści zamkowego Kałamarza, nauka pisania gęsim piórem, "Noc na Zamku", warsztaty tkackie, pokazy walk, dawnych tańców oraz pokazy płatnerskie i spotkania z ludźmi z epoki. To atrakcje przygotowane dla turystów na długi weekend przez Zamek Królewski w Chęcinach.

Od 15 do 16 sierpnia w godzinach od 10 do 18 będzie można wysłuchać "Nieśpiesznych opowieści zamkowego Kałamarza…", czyli historii pisma z wykorzystaniem alfabetu łacińskiego. - Postaramy się odtworzyć dawny klimat związany ze średniowiecznym pismem. Z historią pisma z wykorzystaniem alfabetu łacińskiego zapozna gości średniowieczny skryba ubrany w tradycyjne dawne odzienie zakonnika. Będzie prezentacja tekstu połączona z nauką pisania średniowiecznym piórem. Dowiemy się też, jak dawniej zakonnicy przepisywali księgi, a także sami będziemy mogli przepisać ich fragment. Stworzony przez turystów tekst zostanie posypany proszkiem, a po podbiciu pieczątką zamkową będzie można zabrać go ze sobą na pamiątkę - mówi Monika Majchrzyk, dyrektor Zamku Królewskiego w Chęcinach.

W piątek, 16 sierpnia o godzinie 21 rozpocznie się kolejna "Noc na Zamku w Chęcinach". Dzień później w chęcińskiej warowni odbędą się wyjątkowe warsztaty tkackie. Chętni będą mogli spróbować swoich umiejętności w tkaniu gobelinu na górnym dziedzińcu. Oprócz tego, tradycyjnie odbędą się pokazy dawnych tańców, pokazy płatnerskie, mincerskie i spotkania z ludźmi z epoki. Nie zabraknie też animacji dla dzieci i dorosłych, a także gier i zabaw dworskich. Na zakończenie, w niedzielę 18 sierpnia, odbędą się pokazy walk, które będzie można podziwiać w godzinach od 10-18.

ZOSTAW KOMENTARZ