Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION»Gdzie w weekend nad wodę? Lista miejsc w województwie świętokrzyskim

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Gdzie w weekend nad wodę? Lista miejsc w województwie świętokrzyskim

Województwo świętokrzyskie / 28 czerwca 2019 / Tekst

Jednym ze sprawdzonych sposobów na upał jest wypoczynek nad wodą. W województwie świętokrzyskim możemy obecnie wybrać się do siedmiu kąpielisk i pięciu miejsc okazjonalne wykorzystywanych do kąpieli.

Gutwin, Strwawczyn, Bliżyn, Wilków, Morawica, Piachy i Golejów – to kąpieliska, które już zostały otwarte. Jest jeszcze pięć miejsc, które będą czynne od 1 lipca. Wśród nich jest Rejów (od 29 czerwca), Sędziszów, Borków, Sielpia i Suchedniów. – Przebadaliśmy wodę we wszystkich i nie mamy informacji, żeby gdzieś występowały jakieś problemy – mówi Robert Orzechowski, kierownik Oddziału Nadzoru Higieny Środowiska w Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Kielcach.

Oprócz kąpielisk wypoczywać możemy także w miejscach okazjonalnie wykorzystywanych do kąpieli. – Mogą one funkcjonować tylko przez jeden miesiąc w roku. Różnią się także w sposobie badania wody. W kąpieliskach pobieramy wodę na 10 dni przed otwarciem, a potem w trakcie sezonu jeszcze trzy, cztery razy. W okazjonalnie wykorzystywanych miejscach takie działania podejmowane są w ciągu sezonu tylko raz – tłumaczy Robert Orzechowski. Pięć wspomnianych wyżej to Skalbmierz, Jędrzejów, Nieskurzów Stary, Bogoria i Cedzyna. Od 1 lipca otwarte będą zbiorniki w Pińczowie, Gackach, Koprzywnicy, Krzyżanowicach Dolnych, Klekocie, Borowej Górze, Umerze i Chańczy.

ZOSTAW KOMENTARZ