do siego roku

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION»Fundusze na zabezpieczenie osuwiska

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Fundusze na zabezpieczenie osuwiska

12 marca 2018 / Tekst
Fundusze na zabezpieczenie osuwiska fot. kielce.uw.gov.pl

Osuwiska przy drodze powiatowej w miejscowości Przeuszyn niedaleko Ćmielowa zostaną zabezpieczone. Mieszkańcy tamtych okolic czekali na tę inwestycję kilka lat. Będzie ona kosztowała około 2,5 miliona złotych z czego 80 proc. to dofinansowanie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. - Gdyby nie to wsparcie, siłami własnymi powiatu nie przeprowadzilibyśmy tych prac – mówi Zbigniew Duda, starosta ostrowiecki.

Prace będą obejmowały wzmocnienie osuwiska oraz remont drogi powiatowej. Jak przyznaje starosta ostrowiecki, mieszkańcy gminy Ćmielów od dawna prosili o zabezpieczenie tego miejsca. - To ogromne niebezpieczeństwo, gdy taką skarpę mamy przy drodze. Jeśli nie jest ona odpowiednio wzmocniona, sami nie jesteśmy ocenić, czy i kiedy dojdzie do nieszczęścia – mówi starosta Zbigniew Duda.

Jak poinformowała wojewoda Agata Wojtyszek w programie rozwoju gminnych i powiatowych dróg powstały oszczędności w wysokości ponad 2 milionów złotych. To dlatego, że między innymi gmina Łagów zrezygnowała z realizacji dofinansowanej inwestycji drogowej. Zaoszczędzone pieniądze będą przekazane kolejnym samorządom. Gmina Końskie otrzyma fundusze na przebudowę ulicy Jana Kiepury. Dodatkowo, dzięki tym środkom w Skarżysku-Kamiennej przebudowane zostaną ulice Chłodna i Spacerowa. Dofinansowania trafią także do gmin Suchedniów i Brody.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna