Lotto extra pensja

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION»[FOTO] Za nami Świętokrzyski Kongres Organizacji Pozarządowych. W Kielcach gościł wicepremier Piotr Gliński

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl

WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

[FOTO] Za nami Świętokrzyski Kongres Organizacji Pozarządowych. W Kielcach gościł wicepremier Piotr Gliński

Kielce / 11 grudnia 2019 / Tekst

W Kielcach odbył się Świętokrzyski Kongres Organizacji Pozarządowych. To wielkie wydarzenie przyciągnęło przedstawicieli regionalnych stowarzyszeń, fundacji i organizacji. Gościem specjalnym był wicepremier Piotr Gliński.

Wydarzenie odbyło się w hotelu Best Western i zgromadziło wiele osób działających w tzw. trzecim sektorze. Jak mówi Wojciech Kaczmarczyk, dyrektor Narodowego Instytutu Wolności, ma ono bardzo ważny cel. – To jest spotkanie, na które przyjeżdżają organizacje pozarządowe, samorządowcy i na którym obecny jest wicepremier Piotr Gliński – tłumaczy Wojciech Kaczmarczyk.

Jednym z organizatorów kongresu był samorząd województwa świętokrzyskiego. – Wola i chęć działania zawsze jest w ludziach, ale czasami brakuje komunikacji. Tym bardziej cenne są więc takie inicjatywy, podczas których jesteśmy razem i możemy rozmawiać o szansach i problemach – zauważa marszałek województwa świętokrzyskiego Andrzej Bętkowski.

Na kongresie obecni byli reprezentanci stowarzyszeń, ale również kół gospodyń wiejskich, czy fundacji. Jedną z nich jest Fundacja im. Michała Boyma, zajmująca się propagowaniem kultury i współpracy z Chinami. – To okazja do zapoznania się z ofertą innych organizacji, ale również do przedstawienia własnej działalności – przyznaje Wojciech Ostrowski, prezes fundacji.

Spotkaliśmy również członków Chęcińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. – Nasza organizacja chce się rozwijać, więc przyjechaliśmy do Kielc. Mam nadzieję, że dużo się tu nauczymy – przyznaje Zofia Puchała, prezes uniwersytetu.

Gościem specjalnym kongresu był wicepremier i minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński. – Bardzo się cieszę z tej imprezy. Podsumowujemy pewne rzeczy, ale zwracamy także uwagę na potrzeby. Chcemy także zdynamizować i zachęcić wszystkich do jeszcze bardziej wytężonej pracy – dodaje wicepremier.

W ramach kongresu odbyła się debata dotycząca systemu zlecania zadań publicznych oraz specjalne szkolenie dla przedstawiciele trzeciego sektora.

ZOSTAW KOMENTARZ