Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION»[FOTO] W nowym Oddziale Obsługi Paszportowej są lepsze warunki

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

[FOTO] W nowym Oddziale Obsługi Paszportowej są lepsze warunki

Kielce / 08 listopada 2019 / Tekst

Przebudowany, zmodernizowany i przystosowany do kompleksowej obsługi interesantów jest nowy Oddział Obsługi Paszportowej, który od niedawna działa w budynku Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego w Kielcach. Dzięki zmianom znacznie poprawił się komfort zarówno pracowników, jak i osób, które składają wnioski o wydanie paszportów.

Oddział wcześniej mieścił się na piątym piętrze w budynku Urzędu Marszałkowskiego, ale umowa wynajmu wygasła i znalazł on nowe miejsce. Teraz mieści się w budynku C Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego, również na piątym piętrze. Jest nowoczesny i przystosowany do kompleksowej obsługi petentów.

- Interesanci przyjmowani są bardzo szybko i sprawnie dzięki kolejkomatowi. Mamy również kasę, w której można dokonywać opłat, także przy pomocy karty. Jesteśmy też w trakcie remontu Oddziału do spraw Cudzoziemców - mówi Agata Wojtyszek, wojewoda świętokrzyski.

Wicewojewoda Bartłomiej Dorywalski stwierdził, że oddanie oddziału jest kropką nad "i" jeśli chodzi o zmianę wyglądu otoczenia i urzędu. - W ciągu ostatnich czterech lat na modernizację gmachu i otoczenia zostało wydane ponad 17 milionów złotych. Ta inwestycja kosztowała milion 200 tysięcy złotych - powiedział i dodał, że w oddziale zostanie przygotowany jeszcze kącik dla mam z dziećmi i miejsca do przewijania maluchów.

Dzięki zmianie lokalizacji oddziału znacznie poprawiły się warunki pracy urzędników i obsługi interesantów. - W tamtej części budynku hala obsługowa była połączona z poczekalnią, w związku z tym osoby składające wniosek, jak i oczekujący czuły pewien dyskomfort. Teraz, zgodnie z przepisami, na hali obsługowej znajdują się wyłącznie osoby, które składają wniosek - tłumaczy Mariusz Cołoszyński, dyrektor Wydziału Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego w Kielcach.

W nowym oddziale znajduje się dziesięć stanowisk i obowiązuje metoda jednej kolejki. Na dokument czeka się do dwóch tygodni.

noddzial

ZOSTAW KOMENTARZ