Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

REGION

[FOTO] Terytorialsi i Caritas pomagają niepełnosprawnym

czwartek, 16 kwietnia 2020 12:44 / Autor: Michał Łosiak
Fot. 10.ŚBOT
Michał Łosiak

Trzy tony żywności dostarczyli do Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Jędrzejowie żołnierze z 10. Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej we współpracy z Caritas Diecezji Kieleckiej. Zostały one przekazane do domów dzieci niepełnosprawnych.

Wsparcie otrzymało Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych ,,RAZEM” w Jędrzejowie i ich podopieczni – niepełnosprawne dzieci i młodzież. – Stowarzyszenie działa przy Ośrodku Szkolno – Wychowawczym im. Marii Grzegorzewskiej w Jędrzejowie i ma pod swoimi skrzydłami ponad 70 niepełnosprawnych wieku od urodzenia do 24 lat i wielu z nich wymaga wszechstronnej pomocy, również  materialnej. W obecnej sytuacji pandemii ich sytuacja stała się trudna podwójnie, a pomoc Caritas i wojska jest nieoceniona. – tłumaczyła Zdzisława Wrześniewska, prezes Stowarzyszenia.

– Fundamentem naszej pracy jest przede wszystkim organizowanie pomocy psychologiczno – pedagogicznej dla uczniów  ośrodka. Wspieramy również w naszych działaniach rodziców, którzy borykają się z wieloma problemami np. natury finansowej i do takich osób kierujemy pomoc jak dzisiejsza – mówiła z kolei Agnieszka Zaczkowska, dyrektor Ośrodka Szkolno – Wychowawczego.

Terytorialsi dostarczyli do każdego ze wskazanych domów w powiecie jędrzejowskim po kilkadziesiąt kilogramów żywności. Jest to pierwszy tego typu transport do ośrodka w Jędrzejowie realizowany przez wojsko.

– Jeśli będzie taka potrzeba to wojsko służy chętnie pomocą przy kolejnych dostawach żywności – powiedział porucznik Marcin Kowal, oficer prasowy brygady.

(Fot. 10. ŚBOT)

Nowy numer!
41/2020 41/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO