Lotto extra pensja

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION»[FOTO] Poznaliśmy regionalnych laureatów „Lodołamaczy”. Wśród nich świetokrzyskie firmy i instytucje

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl

WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

[FOTO] Poznaliśmy regionalnych laureatów „Lodołamaczy”. Wśród nich świetokrzyskie firmy i instytucje

Lublin / 16 września 2019 / Tekst

Muzeum Narodowe w Kielcach, Uniwersytet Jana Kochanowskiego, czy świętokrzyskie firmy – to laureaci Regionalnej Gali XIV Edycji Konkursu LODOŁAMACZE 2019, która odbyła się dziś w Lublinie. Wyróżnienie otrzymał zaś Andrzej Janowski, który pracuje z niepełnosprawnymi sportowcami.

Podczas uroczystości w Lublinie poznaliśmy laureatów w sześciu kategoriach i dwóch kategoriach specjalnych. Kapituła regionalnego etapu odbyła się z inicjatywy senatora Krzysztofa Słonia w Kielcach. – To bardzo ważne dla naszego regionu i jednocześnie pokazuje, że jest bardzo wiele firm, instytucji i osób prywatnych zasługujących na tę nagrodę. Bardzo się cieszę z sukcesu świętokrzyskich firm i instytucji. Na uwagę zasługuje to, że synonimem rozwoju, nowoczesności i demokracji staje się w przestrzeni społeczno-gospodarczej dbałość i wrażliwość na potrzeby osób niepełnosprawnych nie tylko ze strony pracodawców, ale i instytucji – zauważa senator.

W kategorii „Instytucja” zwyciężyło Muzeum Narodowego w Kielcach, zaś pierwsze miejsce jako „Przyjazna Przestrzeń” zajął Uniwersytet Jana Kochanowskiego. Firma Marbo z Kielc wygrała w kategorii „Otwarty Rynek, zaś „Zdrową Firmą” okazało się Uzdrowisko Busko-Zdrój. PHW Starpol ze Starachowic była druga wśród Zakładów Pracy Chronionej, zaś wyróżnienie w kategorii „Lodołamacz Specjalny” otrzymał Andrzej Janowski, trener Boccia – specjalnej dyscypliny paraolimpijskiej.

Laureaci regionalni przechodzą jednocześnie do etapu ogólnopolskiego. Uroczysta gala, z udziałem Pierwszej Damy Agaty Kornhauser-Dudy, odbędzie się na Zamku Królewskim w Warszawie.  

ZOSTAW KOMENTARZ