Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION»Festiwal świętokrzyskich smaków coraz bliżej

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Festiwal świętokrzyskich smaków coraz bliżej

Tokarnia / 24 kwietnia 2018 / Tekst

Zbliża się 3. edycja Świętokrzyskiego Festiwalu Smaków. Dwudniowa impreza odbędzie się w najbliższą sobotę i niedzielę w Parku Etnograficznym w Tokarni. Organizatorzy, czyli Urząd Marszałkowski, redakcja „Echa Dnia” oraz Muzeum Wsi Kieleckiej, przygotowują dla odwiedzających skansen kiermasz regionalnych potraw, konkursy kulinarne oraz występy zespołów ludowych.

Weekend w skansenie upłynie pod znakiem kulinarnych zmagań. W konkursie ph. „Świętokrzyski Mistrz Kuchni” zmierzą się juniorzy, amatorzy i profesjonalni szefowie kuchni. Rozstrzygnięty zostanie również konkurs „20 potraw na 20-lecie województwa świętokrzyskiego”. Uczestnicy mogli zgłosić dania na słodko, na słono, na surowo – ważne, by wywodziły się z tradycji Kielecczyzny. - Jako Muzeum Wsi Kieleckiej również przygotowujemy coś specjalnego. W chałupie ze Złotnik zorganizujemy wypiek podpłomyków i ich degustację. Również zaprosimy do udziału w dawnych grach i zabawach - mówi Mariusz Masny, dyrektor Muzeum Wsi Kieleckiej.

Organizatorzy kuszą tym, co najlepsze w lokalnych smakach. Przyjedzie także sławny kucharz, którego spotkamy w skansenie pierwszego dnia imprezy. - Od lat naszym partnerem jest znany kucharz Robert Sowa i firma Prymat. Nasi goście specjalni przyjadą ze swoim słynnym TIRem i loterią, przyciągającą mnóstwo ludzi. W tym roku kucharze przygotowali 2 tysiące darmowych porcji, które rozdadzą odwiedzającym Świętokrzyski Festiwal Smaku - mówi Stanisław Wróbel, redaktor naczelny „Echa Dnia”.

Dla tych, którzy nie posiadają własnego środka lokomocji, ZTM w Kielcach uruchomił specjalną linię autobusową T, która dowiezie mieszkańców stolicy województwa do skansenu. Ponadto w trakcie imprezy będzie dostępny cytobus oferujący bezpłatne badania.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

NA ŻYWO ul. Sienkiewicza

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna