Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION»Festiwal Kolęd i Pastorałek. Zgłoś się!

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Festiwal Kolęd i Pastorałek. Zgłoś się!

Kielce / 05 listopada 2018 / Tekst

Trwają zapisy na eliminacje do 12. Świętokrzyskiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek. To doskonała okazja do zaprezentowania się szerszej publiczności i przedstawienia swoich umiejętności także na szczeblu międzynarodowym.

Festiwal adresowany jest do osób chcących kultywować tradycję kolęd i pastorałek województwa świętokrzyskiego i diecezji kieleckiej. Organizatorzy zapraszają wszystkich solistów, zespoły i schole wieku od 6 lat. Zmagania podzielone są na 6 kategorii: soliści do lat 13, soliści starsi powyżej 13 lat, zespoły i schole do lat 13, zespoły i schole powyżej 13 lat, chóry i zespoły ludowe. Zgłoszenia można dokonać poprzez stronę internetową swietokrzyskiekoledy.pl . Tam znajduje się formularz zgłoszeniowy, po wypełnieniu którego otrzymamy wiadomość zwrotną potwierdzającą zgłoszenie do festiwalu i godzinę występu w dniu przesłuchań. Będą one miały miejsce od 7 do 9 grudnia w Zespole Szkół Katolickich Diecezji Kieleckiej im. św. Stanisława Kostki.

Festiwal zakończy się galą finałową. Biorą w niej udział zwycięzcy 6 kategorii i osoba, która zdobywa Grand Prix festiwalu. – Wręczymy również nominacje do Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Będzinie, którego jesteśmy rejonem eliminacyjnym. Koncert galowy odbędzie się 29 grudnia o godzinie 17 w Kościele pw. św. Stanisława, biskupa i męczennika w Kielcach. Na gali zaśpiewa m.in. Renata Drozd, wybitna śpiewaczka, która znajdzie się również w jury festiwalu. W jurorskim gronie zasiądzie również Paweł Czekaj, Łukasz Mazur, Zbigniew Goncerzewicz, Janusz Król i prawdopodobnie Andrzej Piaseczny – tłumaczy ks. Andrzej Waligórski, dyrektor festiwalu.

W poprzedniej edycji wzięło udział ponad 120 wykonawców, co stanowiło w sumie ok. 500 osób. W zmaganiach uczestniczył m.in. Michał Steciak, znany z programu The Voice of Poland, który zdobył nagrodę Grand Prix. – Nasi przedstawiciele zdobywali także pierwsze miejsca w Międzynarodowym Festiwalu Kolęd i Pastorałek. Byliśmy bardzo dumni. Stało się to już tradycją, że uczestnicy z regionu świętokrzyskiego zajmują czołowe miejsca. Cieszy również rosnąca ilość uczestników. Nad naszym festiwalem patronat honorowy sprawują m.in. biskup Jan Piotrowski, wojewoda świętokrzyski, marszałek województwa, prezydent Kielc i Towarzystwo Szkoły Katolickiej – dodał ks. Andrzej Waligórski.

Zapisy na festiwal trwają do 1 grudnia.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna