Lotto extra pensja

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION»Energetyczna kapsuła czasu we Włoszczowie

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl

WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Energetyczna kapsuła czasu we Włoszczowie

Włoszczowa / 22 czerwca 2018 / Tekst
Fot. ZPUE S.A. Fot. ZPUE S.A.

Energetyczna kapsuła czasu, a w niej zdjęcia, pamiątki, listy i wiele innych drobnych przedmiotów już wkrótce powstanie we Włoszczowie. Specjalny pojemnik, po  uzupełnieniu  rzeczami przekazanymi od mieszkańców zostanie zakopany na terenie  firmy  ZPUE S.A.

Jak możemy przeczytać w komunikacie nadesłanym przez ZPUE S.A.,  drobne pamiątki zainteresowani będą mogli oddać na firmowym stoisku podczas tegorocznych Dni Włoszczowy, które zaplanowano na dni:  23-24 czerwca. Impreza odbywać się będzie na stadionie OSiR przy ul. Wiśniowej.  Cała inicjatywa organizowana jest z okazji jubileuszu 30 lat istnienia firmy. - Chcemy zaakcentować nasz jubileusz oraz pozostawić ślad dla kolejnych pokoleń w  30. rocznicę powstania naszej firmy. W ten sposób już teraz staniemy się częścią przyszłości i zrobimy niespodziankę tym, którzy kapsułę odnajdą – powiedziała dyrektor marketingu w ZPUE S.A. Agnieszka Całko.

Przygotowana kapsuła, zostanie zakopana z adnotacją, że można ją otworzyć dopiero w 2048 roku, czyli za kolejne 30 lat. - Kapsuła zostanie umieszczona w miejscu, w którym jeszcze w tym roku pojawi się prototyp nowoczesnej i inteligentnej stacji transformatorowej SPS (Smart Power Station) wyposażonej w magazyny energii, ładowarkę pojazdów elektrycznych oraz przyłącza do źródeł energii – w tym OZE - informują pomysłodawcy przedsięwzięcia.

 – Projekt SPS jest odpowiedzią na wyzwania i zagrożenia związane z rozwojem elektromobilności. Obserwujemy wzrost zapotrzebowania na energię elektryczną, a co się z tym wiąże większe obciążenie sieci. Ten trend będzie narastał, a wraz z nim, zwiększy się problem ze stabilnością całego systemu. Magazynowanie energii i nowoczesna dystrybucja jest najlepszym wyjściem, dlatego powstał SPS czyli Smart Power Station – wyjaśniła dyrektor Agnieszka Całko. – Dziś jestem ciekawa, jak te rozwiązania będą ewoluowały przez kolejne dekady. Ci, którzy odnajdą naszą kapsułę, będą już to wiedzieli – uzupełniła dyrektor.

ZOSTAW KOMENTARZ